Menu

Dziś pierwszy dzień matur

Dziś język polski, jutro mtematyki - rozpoczną się matur. W tym roku egazaminy w Wałbrzychu zdawać będzie 777 uczniów, w kraju blisko 290 tys. absolwentów. Egzamin z j.polskiego rozpocznie się o 9:00. 

Dziś pierwszy dzień matur
Zasady egzaminów nie zmieniają się, maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: Dziś j. polski, w czwartek matematyka a w piątek język obcy - to pierwsze trzy dni matur. 
 
Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja. Egzaminy ustne rozpocznie się 18 maja i potrwa do 20 maja. 

By zadać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych.
 
 
 
adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Anna (4 maja 2022 21:50)
Cytuję użytkownika: pan szczesliwy
"Dziś język polski, jutro mtematyki - rozpoczną się matur (...)" tak, tak, to jest autentyczna cytata z portala walbszyh 24. Gratolacje zdanej matur dla redahtura
Oni się tym nie przejmują, te redaktory. Portal bije na głowę liczbą błędów inne internetowe gazetki. Co dziwne, uważają się za autorytety, bo ponoć pracują tutaj jakieś znane dziennikarskie nazwiska. Ponoć.
pan szczesliwy (4 maja 2022 19:38)
"Dziś język polski, jutro mtematyki - rozpoczną się matur (...)" tak, tak, to jest autentyczna cytata z portala walbszyh 24. Gratolacje zdanej matur dla redahtura

Dodaj komentarz

matura  |   nauka  |   szkoła  |   egazamin maturalny  |  

Dni Otwarte na Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Przywłaszczył sobie sprzęt do zdalnego nauczania

Spektakl licealistów z okazji Święta Niepodległości (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij