Menu

Głuszyckie święto 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja w Głuszycy rozpoczęło się od uroczystego złożenia kwiatów przed Pomnikiem Niepodległości.  Wiosenna pogoda sprzyjała popołudniowemu świętowaniu w plenerze w czasie „Głuszyckiej Majówki” zorganizowanej na boisku sportowym.  
 
Głuszyckie święto 3 Maja
Świętowanie rozpoczęto od złożenia kwiatów, władze gminy reprezentowali burmistrz Roman Głód, jego zastępca Grzegorz Szymański, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Milczarek i radni Janusz Rech, Tomasz Grygianiec i Mirosław Żołopa.

Biało-czerwone wiązanki kwiatów złożyli także przedstawiciele parlamentarzystów Ziemi Wałbrzyskiej: Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz–Leszczyńska, a także harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego na czele z Arturem Marlingą.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele instytucji gminnych i  Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy.

Wiosenna pogoda sprzyjała popołudniowemu świętowaniu 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w plenerze w czasie „Głuszyckiej Majówki” zorganizowanej na boisku sportowym.  Wspólnie odśpiewano hymn narodowy, patriotyczne utwory zagrała  Głuszycka Orkiestra Dęta i Chór Seniorów Renoma. 
 
 
 
Później koncert zagrał  zespółu „Paranoja” i DJ’a Brylok. Najmłodsi mieli okazję do zabawy z animatorami, malowania buziek i tatuaży oraz do zjazdów na dmuchanych zamkach. Nie zabrakło także ulubionych piknikowych przysmaków. 

 
adm
foto: Gmina Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   majówka  |  

Majówka u Angelusa

Głuszyca: 190 miejsc w przedszkolu

Rowery i hulajnogi elektryczne: szybciej, dalej i łatwiej!

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij