Menu

Wałbrzych na archiwalnych nagraniach

Jak wyglądał Wałbrzych w czasach funkcjonowania przemysłu górniczego? Telewizja Polska opublikowała czarno białe, archiwalne nagrania. Możemy zobaczyć m.in jak wyglądał Plac Grunwaldzki, Porcelana Wałbrzych i Piaskowa Góra.

Wałbrzych na archiwalnych nagraniach

Reportaż ukazał się w ramach cyklu " Miasta o sobie"

- W tym odcinku kamera telewizyjna gości w Wałbrzychu, stolicy Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego, który znalazł się w ciężkiej sytuacji. Z jednej strony mieszczą się tu pokłady cennego węgla koksującego, z drugiej strony jego wydobycie jest mało opłacalne i wydajne ze względu na przestarzałą infrastrukturę i sprzęt. Miejscowi działacze i przedstawiciele kopalni robią co mogą, aby przekonać decydentów na szczeblu centralnym o konieczności przesunięcia środków krajowych na modernizację i rekonstrukcję wałbrzyskich kopalni i koksowni. Surowiec wałbrzyski odgrywa bowiem kluczową rolę w krajowej gospodarce. W reportażu wypowiada się m.in. lokalny dziennikarz, Wojciech Siuda. - czytamy na stronie TVP

 

 

Cały materiał zobaczysz tutaj

redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Komentarze

Tola (7 maja 2022 14:22)
Świat stoi otworem spakować się i w drogę????
Szach i mat (5 maja 2022 9:04)
To miasto wymiera. Knajpy czynne jedynie do 23, patola na wszystkich ulicach, drogówka polująca na każdym rogu, szarzy zmęczeni ludzie, młodzi którzy już dawno uciekli, coraz więcej żulów, brak normalnego szpitala. Taki to super postęp w stosunku do PRL? w którym- na każdej ulicy było kilka restauracji i knajp, kopalnie i zakłady śmigały aż miło, ludzie osiedlali się tutaj z całej polski, budowały się mieszkania, szpitale, przychodnie. Wszędzie pełno ludzi, zielony rynek manhatan itp. Ot dopadł nas kapitalizm ...
Mirmił (5 maja 2022 8:48)
Jedyne co się zmieniło to drogi wtedy nie było dziur teraz to koszmar jak cały Wałbrzych
rodo rodeo (5 maja 2022 8:34)
A niby co znaczącego zmieniło się obecnie na tych obrazkach poza landszaftem obrazującym Porcelanę "Wałbrzych"? https://www.youtube.com/watch?v=zswtpwmaK1s
Ruina (5 maja 2022 4:34)
a POdczas wieloletnich rządów lokalnego włodarza r o z d u p c y ł a się l POpadła w ruinę Porcelana Wałbrzych.Straszy teraz wyglądem jakby ruscy ostrzelali z czołgów lub zbombardowali to PObojowisko.Co każdy widzi na własne oczy na Starym Zdroju.
Iga (4 maja 2022 20:29)
Kiedyś więcej ludzi , teraz siedzą w Autach , prostę ????????????

Dodaj komentarz

walbrzych  |   nagrania  |   archiwum  |   material  |   wegiel  |   koks  |   koksownia  |   kopalnie  |   archiwum  |   retro  |   telewizja  |   zmiany  |   gornictwo  |   historia  |  

Kto schował wałbrzyski skarb? Wśród mieszkańców był nazista

Będzie nowa nawierzchnia w Hali Lekkoatletycznej przy Chopina

Wałbrzyski Skarb: Co skrywały skrzynie schowane w piwnicy (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij