Menu

Zabytkowa parowozownia na filmie z drona

W sieci ukazał się film pokazujący zabytkową parowozownie na Podgórzu. Obiekt od lat czeka na zagospodarowanie.

Zabytkowa parowozownia na filmie z drona

- Olbrzymi, 31 stanowiskowy, wachlarzowy obiekt wzniesiono w latach 1898 – 1904. Lokomotywownia wymurowana została cegłą, ściany frontowe wykonano z łamanego kamienia – granitu. Dwuspadowy dach pokryty papą wsparto na konstrukcji stalowej osadzonej w murowanych filarach. Takie rozwiązanie podnosiło bezpieczeństwo przeciwpożarowe obiektu. Doświetlenie wnętrza zapewniał szereg okien oraz świetliki wykonane we wrotach poszczególnych stanowisk. Całość zamykała 24 metrowa obrotnica kolejowa, o napędzie elektrycznym, umożliwiająca kierowanie taboru na odpowiednie stanowiska.

We wschodniej części wybudowano warsztaty kolejowe umożliwiające drobne, bieżące naprawy taboru na ternie parowozowni. Dalej na wschód, wzdłuż torów w kierunku Jeleniej Góry, zlokalizowano piaskownię oraz zasieki węglowe ze stanowiskami do nawęglania lokomotyw. Od strony zachodniej, za lokomotywownią, posadowiono budynek dyspozytury. Nad całością, od strony południowo – zachodniej, górują dwie wieże wodne, charakterystyczne grzybki, o pojemności 100 i 250 metrów sześciennych. - czytamy na kanale autora

Przeczytaj też: Co z zabytkową lokomotywownią w Wałbrzychu?

 

 

video: yt AA Okiem Drona

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

specnaz (6 maja 2022 4:21)
Ch*j ci do dupy jebsny foksdojczlu
Lindemann (5 maja 2022 18:02)
Cytuję użytkownika: specnaz
Doprowadzic do ruiny barierkowy roman wezmie dotacje z uni na remont i bedzie stara parowozownia kolejny walek gotowy
Jesteś p*****lnięty czy tylko udajesz Parowozownia jest własnością PKP
specnaz (5 maja 2022 7:49)
Doprowadzic do ruiny barierkowy roman wezmie dotacje z uni na remont i bedzie stara parowozownia kolejny walek gotowy

Dodaj komentarz

parowozownia  |   dron  |   film  |   nagranie  |   youtube  |   zabytek  |   podgorze  |   ciekawostki  |   yt  |   miasto  |   Dittrichsbach  |  

Wałbrzych na unikalnych nagraniach Polskiej Kroniki Filmowej

Klip Lipnickiej i Domagały w wałbrzyskim teatrze ma już ponad 500...

History Story: Śladami Riese

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij