Menu

Pijany rowerzysta - 2,5 tys.zł. mandatu

Tę przejażdżkę 49-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zapamięta na długo. Mężczyzna wyjechał po kielichu na rowerową przejażdżkę - podróż zakończył z mandatem - 2 500 zł. 
Pijany rowerzysta - 2,5 tys.zł. mandatu
- Mężczyzna z uwagi na styl jazdy zwrócił na siebie uwagę policjantów z wałbrzyskiej drogówki patrolujących ulice Mieroszowa. Mundurowi zatrzymali rowerzystę do kontroli i postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.  - informuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek. 

I na tym podróż mężczyzny skończyła się. Do domu musiał wrócić pieszo i z mandatem - do zapłacenia 2,5 tys. zł.

- Kolejna taka kontrola może jednak zakończyć się sporządzeniem przez funkcjonariuszy wniosku o ukaranie do sądu, a ten orzec w stosunku do mężczyzny zakaz kierowania jednośladami, którego późniejsze złamanie jest już przestępstwem.
 
 
Policjanci w okresie wiosennym oraz letnim zapowiadają wzmożone kontrole trzeźwości, również rowerzystów.
 
Przypominamy, że  rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie - tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila - 2,5 tysiąca złotych.

adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zorro (6 maja 2022 15:09)
To był Paździoch z SG
Z (6 maja 2022 12:05)
Oj tam, oj tam. A może to śpiewak, albo niejaki artysta.
Wszyscy Równi Wobec Prawa ale są i Równiejsi (5 maja 2022 18:30)
Kary te nie dotyczą nadzwyczajnej kasty.

Dodaj komentarz

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wyłudziła dotację z urzędu pracy - grozi jej 8 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij