Menu

Zamiast epidemii - stan zagrożenia epidemicznego

Od 16 maja stan epidemii będzie przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego – poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Stan epidemii obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 r.
 
Zamiast epidemii - stan zagrożenia epidemicznego
- To nie jest żadne zniesienie epidemii, tylko – mówiąc symbolicznie – przełączenie czerwonego światła w sygnalizatorze, które się świeciło od dwóch lat, na światło pomarańczowe, które pokazuje, że jest ryzyko, jest zagrożenie, ale sytuacja zmierza w dobrym kierunku – powiedział szef MZ.
 
 
Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi stan epidemii to sytuacja prawna wprowadzona na danym obszarze w związku z wystąpieniem epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych dla zminimalizowania skutków epidemii.

- Dzisiejsza liczba zakażeń, która wynosi 611, mniej więcej odzwierciedla taką średnią liczbę w ciągu ostatnich dwóch tygodni, z którą mieliśmy do czynienia - mówił podczas  konferencji prasowej Niedzielski.
 
Stan zagrożenia epidemicznego to sytuacja prawna wprowadzona na danym obszarze w związku z ryzykiem wystąpienia epidemii. opr. adm
foto: ilustracyjne      
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (7 maja 2022 11:06)
Cytuję użytkownika: Władzia
Matko bosko jak teraz będziem żyć?
Raporty covidowe wychodzą codziennie na stronie Ministerstwa Zdrowia , umiera dziennie w dni robocze na covid i z covidem od 15 do 30 osób , infekcji jest średnio 600-900 dziennie czyli jak się zwróci uwagę na ilość testów , to pozytywnych wyników mamy w roku 2022 więcej jak w 2020 gdy 2 lata temu wszystkich zamykano w domach i zaprzestali leczyć ludzi stacjonarnie , więc jakby co to narracja morderczego wirusa ucichła w mediach , ale zboczeńcy sanitarni z PiS-u są przygotowani by na jesień w razie potrzeby do tego zagadnienia wrócić , wówczas raporty koronawirusowe wrócą na twittera MZ a media otrzymają nakaz publikowania ich na nowo codziennie.
pawel (7 maja 2022 11:00)
Cytuję użytkownika: STI
To skandal!!! Kto od foliarzy bierze w tym rządzie w łapę? My nowocześni i oświeceni żądamy wprowadzenia 10 fali, 5 6 7 dawki cudownej szczepionki, nakazu noszenia maseczek w prywatnejpublicznej toalecie itd.itp.
Poczekaj na pażdziernik-listopad, w Hiszpanii właśnie ogłosili 7 falę.
STI (6 maja 2022 16:49)
To skandal!!! Kto od foliarzy bierze w tym rządzie w łapę? My nowocześni i oświeceni żądamy wprowadzenia 10 fali, 5 6 7 dawki cudownej szczepionki, nakazu noszenia maseczek w prywatnejpublicznej toalecie itd.itp.
Władzia (6 maja 2022 14:26)
Matko bosko jak teraz będziem żyć?

Dodaj komentarz

COVID-29  |   koronawirus  |   emidemia  |  

Koronawirus: od 12 do 18 maja wykryto 2534 zakażenia, zmarło 66 osób

Pilotażowy program rehabilitacji dla pacjentów po przejściu...

Nie ma stanu epidemii, jest stan zagrożenia epidemicznego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij