Menu

Młoda wałbrzyszanka zaprojektowała patriotyczną kartę pocztową

Paulina Jankiewicz z Wałbrzycha, zajęła I miejsce w III Ogólnopolskim i Polonijnym Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce patriotycznej. Zobacz jej pracę

Młoda wałbrzyszanka zaprojektowała patriotyczną kartę pocztową

Paulina Jankiewicz z klasy VIII b  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu, zajęła I miejsce w III Ogólnopolskim i Polonijnym Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce patriotycznej „Prawdy Polaków spod Znaku Rodła Katechizmem Narodowym Polaków w XXI w.” Konkurs organizowany był przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu oraz Rodzina Rodła – Wrocław.


Celem konkursu było:
– popularyzacja Pięciu Prawd Polaków spod Znaku Rodła ogłoszonych 6 marca 1938 r. w Berlinie,
– kształtowanie wartości i postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży,
– budowanie świadomości lokalnej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży szkolnej z terenów polskich Ziem Zachodnich i Północnych,
– rozwijanie umiejętności oraz zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Paulina Jankiewicz zwyciężyła w kategorii uczniów szkół podstawowych klasy IV-VIII. Nazwiska laureatów są umieszczone na stronie internetowej Muzeum oraz portalu Facebook. Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają dyplomy i nagrody niespodzianki.

 

 


W konkursie wzięło udział łącznie 24 uczniów PSP nr 15 z klas VI – VIII. Opiekunami na etapie szkolnym byli nauczyciele historii Joanna Jankowska i Elżbieta Pławsiuk.

Wystawę prac zobaczysz tutaj

redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

***** *** (7 maja 2022 21:11)
Cytuję użytkownika: Fen
Niech autorka wyśle swóje dzieło euroPOsłom z PO. Którzy łżą i oczerniają Polskę w europarlamnencie.POd rudego Firdojczland przewodem.
Dlaczego Polska nie otrzymała pieniędzy z funduszy odbudowy? Dlaczego Ziobro i jego posłowie wstrzymują te środki? Ile kosztowała kampania tych funduszy z którą jeździł morawiecki? Ile kosztowała kampania polskiego ładu, który jest dawno w śmietniku? PiS to największe zło jakie spotkało Polskę.
Tsss (7 maja 2022 19:57)
Cos pieknego! Gratuluje i podziwiam! Powodzenia przy nastepnych pracach;)
Fen (7 maja 2022 19:37)
Niech autorka wyśle swóje dzieło euroPOsłom z PO. Którzy łżą i oczerniają Polskę w europarlamnencie.POd rudego Firdojczland przewodem.
Afir (7 maja 2022 14:29)
Brawo!!!
Jerzy Jacek Pilchowski (7 maja 2022 8:35)
Gratulacje.

Dodaj komentarz

prace  |   patriotyzm  |   walbrzyszanka  |   konkurs  |   1 miejsce  |   walbrzyszanka  |   prawda  |  

Ballady i Romanse w piątce najlepszych spektakli w Polsce

Śladami księżnej Daisy - konkurs

''Świątecznie w Świdnicy'' – wybrano najpiękniejsze fotografie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij