Menu

Trwa budowa ''wieżyczki'' w Parku Młodzieżowym

Ponad 3,3 miliona złotych kosztować będzie odbudowa altany w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Prace trwają, zobacz jak będzie wyglądała nowa altana.

Trwa budowa ''wieżyczki'' w Parku Młodzieżowym
Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a”, prace prowadzone są pod nadzorem  konserwatora zabytków. Odbudowany zostanie taras widokowy wraz z altaną i fontanną kaskadową. Powstanie też wolnostojąca fontanna, a wokół pojawią sie nowe nasadzenia  drzew i krzewów. 
 
 
 
Odbudowa tzw. "wieżyczki" i fontan będzie kosztować  3,3 mln zł. Inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Świdnica otrzymała  2,3 miliona złotych.

- Wiemy, że wielu mieszkańców miasta czeka z utęsknieniem na powrót altany do Parku Młodzieżowego. Jej odbudowa dopełni obraz całości prac wykonanych do tej pory w parku w ramach jego rewitalizacji – mówi dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miasta, Maciej Gleba.

Prace powinny zakończyć się pod koniec bieżącego roku. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com


 

 

Komentarze

Bluszczowy Romek z Valbzikha (8 maja 2022 14:37)
Cytuję użytkownika: Jacek
Na Gedymina też stawiają wieżę aby zwolniony doktor mógł z niej obserwować co się w szpitalu dzieje.
Tyle, że tą wieżę buduje Fedoruk ze Szczawna.Roman ma budować wieżę w parku Sobieskiego.Wieksza, droższa i z chromoniklu.Z bezpośrednim dostępem do zarybionego Szczawnika. Nie ma szans na zapuszczanie żurawia do szpitala.
Jacek (8 maja 2022 11:48)
Na Gedymina też stawiają wieżę aby zwolniony doktor mógł z niej obserwować co się w szpitalu dzieje.

Dodaj komentarz

Znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi - rozpoczął się proces

Dwie osoby nie żyją. Wypadek między Świdnicą a Żarowem

Świdnica ma najlepszego skarbnika w kraju

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij