Menu

Górnik przegrywa w czwartym meczu z Kotwicą 79:71.

Górnik Wałbrzych przegrywa drugi mecz wyjazdowy a czwarty w walce o finał Suzuki 1 Ligii z Kotwicą Kołobrzeg 79:71. Kto zagra w finale dowiemy się w piątym meczu w środę w wałbrzyskim Aqua Zdroju.

Kolejne wyrównane spotkanie zakończyło się porażką wałbrzyszan.
W decydujących momentach zabrakło skuteczności ze strony Górnika, tym samym mamy remis w serii meczów 2:2.

Czwarty mecz półfinału play-off Suzuki 1 Liga Mężczyzn rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy z Kołobrzegu. W pewnym momencie pierwszej kwarty prowadzili 11 punktami, lecz w porę koszykarze z Wałbrzycha się obudzili i zmniejszyli stratę do 5 punktów (25:20).

W drugiej kwarcie “Czarodzieje z wydm” nie stracili rytmu i pewnie utrzymali korzystny wynik do przerwy 39:32.

Trzecia kwarta należała do biało-niebieskich. Skutecznie wykańczając akcje za dwa punkty koszykarze Górnika wrócili ponownie do meczu.

W ostatniej kwarcie brakowało celnych rzutów za trzy punkty ze strony wałbrzyszan. Na 8 prób Górnika tylko 1 zakończyła się powodzeniem. W ostatnich sekundach spotkania Górnicy źle rozegrali decydującą akcję. Tracąc 6 punktów (77:71) i mając 12 sekund do końca spotkania Krzysztof Jakóbczyk zagrał wprost pod nogi Damiana Pielocha (zawodnik Kotwicy Kołobrzeg) przekreślając nadzieje na wyrównanie meczu. Po tej stracie nastąpił szybki kontratak, który wykorzystali koszykarze z Kołobrzegu. Wynik spotkania 79:71, tym samym koszykarze Kotwicy doprowadzili do wyrównania w serii meczów (2:2).

Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Piotr Niedźwiedzki (Górnik Wałbrzych). Grający z numerem 11 gracz Górnika zdobył 19 punktów, 12 zbiórek oraz 3 asysty. Decydujący mecz o awans do finału play-off Suzuki 1 Liga Mężczyzn zostanie rozegrany w środę (11.05.2022r) o godzinie 18 w hali Aqua Zdrój.