Menu

Brakuje jeszcze 2 pięter (zobacz zdjęcia z budowy wieży)

Jeszcze tylko 2 piętra i będziemy mogli rozkoszować się pięknym widokiem. Trwają koncowe prace przy budowie wieży na Wzgórzu Gedymina. 

 
Brakuje jeszcze 2 pięter  (zobacz zdjęcia z budowy wieży)

Wieża kosztować będzie ponad 2 mln zł. a jej budowa to część większego projektu. W Parku Zdrojowym wybudowany ma zostać amfiteatr, a na Wzgórzu Gedymina zostaną zagospodarowane tereny wokół stawów.

- Gdy z placu budowy wyjadą ciężkie sprzęty ruszymy z porządkowaniem okolic wieży. - informują władze Szczawna Zdroju. Poniżej zdjęcia z budowy wieży


22 marca 2022 r.


11 kwietnia 2022 r.


20 kwietnia 2022 r. 

Czytaj też:
Wieża na Wzgórzu Gedymina prawie gotowa
Coraz bliżej końca... wieża już stoi
Ruszyła budowy wieży widokowej w Szczawnie Zdroju

adm
foto: Gmina Szczawno Zdrój
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jerzy (15 maja 2022 8:02)
Czy wieża jest na Wzgórzu Gedymina czy na Górze Parkowej?
gohciu (10 maja 2022 16:22)
A było po wojnie dbać... o infrastrukturę "odziedziczoną" po "faszystach", czytaj, po kilkusetletnim mieszaniu się "w tyglu" mieszkańców Dolnego Śląska. To był "tygielek" czesko-niemiecko-polski. Od stuleci. "Wyzwoliciele" zdecydowali inaczej. A ówczesne i sporo późniejsze, /czerrrwone/władze Wałbrzycha, Świdnicy, Kłodzka, Legnicy etc. zdecydowały. Piastowskość /tych ziem/ nie podlega żadnej wątpliwości!. Basta!. Rzeczona wieża, była kiedyś Belwederem, z kawiarnią, z polem golfowym, skocznią narciarską /mini/, torem saneczkowym, stawem i mnóstwem atrakcji. Dla ciała i ducha. Tak 3 / 3 mógłbym wiele. Resztki Belwederu, to jeszcze pod koniec lat 80 istniały. OK. Teraz z pompą "wy-budowywuje" się to, co winno było pozostać. Alee... to nie ten kraj. To nie ta mentalność. Jeszcze obecna. Dobrze że choć zyska Szczawno, okolice również. Widokowo. A okoliczne szczyty - Lisi Kamień, Ptasia Góra, Chełmiec... BYŁY zagospodarowane turystycznie... Nie"znani" sprawcy puścili to wszystko z dymem. Resztę diabli wzięli.
wałbrzych miasto koszykówki (10 maja 2022 13:24)
NAJWAŻNIEJSZY MECZ SEZONU! Mecz od którego będzie zależeć wszystko! Albo wygramy i jedziemy do Łańcuta walczyć o Ekstraklasę albo skończymy sezon. Każdy z nas mocno wierzy w wygraną! W zeszłym sezonie w walce z WKK Wrocław mieliśmy taką samą sytuację. Wtedy decydujący mecz rozgrywał się w hali Wałbrzyskich Mistrzów, a my z powodu pandemii oglądaliśmy go z palet rozstawionych pod oknami hali. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie by wspierać Górnika z trybun. Każdy zabiera szal, koszulkę Górnika, kolegę, koleżankę, żonę, męża, kochankę czy kochanka, dziadka, babcie, wnuka, syna, córkę, a nawet księdza ze swojej parafii. W środę hala ma być zapełniona po brzegi! Robimy ogień, piekło, hala ma zapłonąć. Zero litości! Po awans! Za Górnika, za Wałbrzych, za biało-niebieskich! ⚒️
RUCH NARODOWY - TARCZA ANTYRAKIETOW (10 maja 2022 11:46)
„Rosjanie oczekiwali od polskiego rządu przedłużania i utrudniania negocjacji ze Stanami zjednoczonymi w tej sprawie” – zaznaczył redaktor. Jak czytamy w opublikowanej notatce: „Moskwa domaga się albo rezygnacji ze zbudowania systemu na terytorium Polski (co jest zupełnie nierealne) albo też zapewnienia ciągłej kontroli stacji przez Rosjan. Przy czym, jak można zrozumieć, rosyjskie władze pokładały nadzieję w tym, że rozmowy między Warszawą a Waszyngtonem zostaną zerwane lub będą się przeciągać w związku z bardziej nieprzejednanym stanowiskiem rządu Donalda Tuska w tej sprawie. Ponadto polskie podejście do tej sprawy zasadniczo różni się od rosyjskiego”. JAK WSZYSCY WIEMY, TUSK ODRZUCIL PROPOZYCJE TARCZY ANTYRAKIETOWEJ W POLSCE. W KONCU ZERWAL NEGOCJACJE Z USA. PUTIN BYL ZADOWOLONY. A PO-JEBY JAK? ZNOW ZDZIWIONE, ZE TUSK I PO-JEBY TO ZD-RADZIECKIE MORDY? PRZECIEZ TO JASNE OD CZASU NOCNEJ ZMIANY, GDY LICZYL KOMUCHOM I ZDRAJCOM GLOSY, BY DUPE I ZYCIE W LUKSUSACH KOSZTEM ZWYKLYCH LUDZI IM URATOWAC.
DJ2022 (10 maja 2022 11:38)
Nie mogę się doczekać otwarcia !

Dodaj komentarz

Dwie osoby w szpitalu - wypadek na ul. Kolejowej w Szczawnie

Wieża rośnie jak na drożdżach (FOTO)

Usunęli wyborcze banery z ''witacza'' w Szczawnie Zdroju

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij