Menu

Przebudowa przejść dla pieszych. Ma być bezpieczniej

Rozpoczęła się przebudowa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Ofiar Oświęcimskich i Zwierzynieckiej w Świdnicy, trwają również prace przy ul. Kazimierza Wielkiego. 

  
Przebudowa przejść dla pieszych. Ma być bezpieczniej
 Przy ul. Ofiar Oświęcimskich ustawiono oznakowanie tymczasowe - roboty drogowe i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Droga będzie przejezdna, wprowadzone zostaną jednak czasowe ograniczenia w ruchu. 
 
Oba przejścia dla pieszych zaprojektowano w formie przejść z azylem. Takie rozwiązanie pozwoli na skrócenie czasu przebywania pieszego na jezdni drogi i zapewni bezpieczną przestrzeń pomiędzy potokami pojazdów poruszającymi się w przeciwnych kierunkach. W celu uniemożliwienia przekroczenia jezdni poza przejściem dla pieszych, zamontowane zostaną bariery. Aby osoby niedowidzące mogły zorientować się gdzie jest krawędź jezdni oraz wejście na przejście dla pieszych, przewiduje się zastosowanie systemu informacji fakturowej. Dodatkowo powstanie nowe, dedykowane przejściom oświetlenie uliczne - informuje Urząd Miasta w Świdnicy.
 
Zmianie ulegnie lokalizacja przejścia dla pieszych przy ulicy Ofiar Oświęcimskich.  Przebudowany zostanie również wjazd w kierunku budynków przy ul. Ofiar Oświęcimskich 44-55. 
 
Świdnica otrzymała 440 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Dofinansowanie inwestycji przy ul. Kazimierza Wielkiego wyniesie 200 tys. zł, a przy ul. Ofiar Oświęcimskich – 240 tys. zł. 
 
 
 
Koszt przebudowy przejścia dla pieszych przy ul. Ofiar Oświęcimskich to ponad 291 tys. zł, natomiast przy ul. Kazimierza Wielkiego – ponad 302 tys. zł. Roboty drogowe zgodnie z umową potrwają do końca sierpnia 2022 roku.
 
kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica ma najlepszego skarbnika w kraju

Rozpoczyna się przebudowa chodnika na Wołyńskiej

Wojewoda pomoże Ukraińcom z powiatu świdnickiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij