Menu

76 tysięcy niewykorzystanych bonów - czas mija we wrześniu

Bonem turystycznym nadal można płacić za turystyczne atrakcje na terenie Polski. Tylko na Dolnym Śląsku ponad 2 tys. podmiotów turystycznych przyjmuje zapłatę bonami. Do tej pory do tych firm popłynęło z ZUS już 173,3 mln zł. Dotychczas jeszcze ok 23% dolnośląskich bonów nie zostało wykorzystane.

76 tysięcy niewykorzystanych bonów - czas mija we wrześniu
Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić jeszcze do końca września 2022 roku. Bonem można zapłacić za wycieczkę, pobyt w hotelu, pensjonacie czy gospodarstwie agroturystycznym.
 
Bon turystyczny to 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także, jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 roku a 31 grudnia 2021 roku.
 
- Bon można wykorzystać tylko na terenie kraju gdyż to jest wsparcie przewidziane dla polskich firm. Z najnowszych naszych danych wynika, że już ponad 3,3 mln osób aktywowało bony na łącznie około 3 mld złotych - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.
 
Rodzice z województwa dolnośląskiego aktywowali do tej pory 247 729 bonów z 324 320 im przysługujących i zrealizowali nimi płatności na kwotę 162,9 mln zł. 
 
- Do tej pory nadal nie zostało aktywowanych 76 tysięcy bonów przez naszych dolnośląskich rodziców – Dodaje Kowalska-Matis. 
 
 
Jak dodaje rzeczniczka, płatności bonami turystycznymi przyjmuje około 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce, w tym 2361 firmy na Dolnym Śląsku.
Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej – www.pot.gov.pl.
 
Realizacja tego świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, z której korzysta już ponad 10 mln osób. Od 1 sierpnia 2020 r. rodzic dziecka do 18. roku życia może aktywować bon. Wystarczy, że po wejściu na PUE ZUS uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon. Następnie rodzic otrzymuje kod, który należy pokazać podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania płatności bonem. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym w SMS-ie.
 
Szczegółowe informacje związane z bonem turystycznym można uzyskać dzwoniąc na specjalną infolinię ZUS: 22 11 22 111).
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Aga (11 maja 2022 7:44)
Aktywowałam ostatnio bon....zabraliśmy syna do Zamku Książ koło Wałbrzycha,który przyjmuję płatności bonem.Wystaliśmy się w dłuuuugiej kolejce po bilety...My ugotowani bo gorąco,synuś zniecierpliwiony ale byliśmy twardzi.W końcu nadeszła nasza kolej,wchodzimy i Pani z kasy pięknie nas informuje ,że niestety nie może przyjąć tej płatności bonem bo trwa festiwal.Więc ja się pytam skąd to zdziwienie ,że tak mało ludzi skorzystało.Niby przyjmują a nie przyjmują!!!!!Oczywiście z racji tego że już pojechaliśmy to weszliśmy płacąc gotówką bo co powiedzieć dziecku które stało godzinę w kolejce?

Dodaj komentarz

ZUS  |   bon turystyczny  |   wakacje  |   dzieci  |  

Boguszów-Gorce: 20-lecie Zespołu Teatralnego Trele Morele

Miał zamontować meble. Wziął zaliczkę i zniknął

Stracił 40 tys zł. Oszust podał się za pracownika banku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij