Menu

Piknik Militarny i Dzień Zwycięstwa w Głuszycy.

Uroczysta msza rozpoczęła obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w Głuszycy. 
Złożono też kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. 
Piknik Militarny i Dzień Zwycięstwa w Głuszycy.
Po mszy kompania honorowa 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, wszyscy przybyli goście oraz mieszkańcy udali się pod Pomnik Niepodległości. 
Uroczystość prowadził emerytowany oficer Straży Granicznej por. SG. rez. Dariusz Szmulik. 

Przy dźwiękach hymnu państwowego wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę. Apel Poległych odczytała mjr Katarzyna Sawicka, pełniąca obowiązki dowódcy 10. Brygady Kawalerii Pancernej. Oddano hołd walczącym za wolność w czasie II wojny światowej na różnych frontach oraz wspomniano osoby, które zginęły z powodu okrucieństw totalitarnych systemów. 
 
 
 
Delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty oraz zapalono znicze pamięci za tych wszystkich, dzięki którym możemy żyć w wolnej  Polsce. Władze samorządowe Gminy reprezentowali burmistrz Głuszycy Roman Głód, zastępca burmistrza Grzegorz Szymański, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Milczarek wraz z delegacją radnych. Powiat Wałbrzyski reprezentowali starosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski, Bogusław Uchmanowicz członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, przewodnicząca Rady Sylwestra Wawrzyniak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu  Stanisław Skrzyniarz.

Biało-czerwone wiązanki kwiatów złożyli także przedstawiciele parlamentarzystów Ziemi Wałbrzyskiej: Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz–Leszczyńska, Marcin Gwóźdź, a także duchowni, sołtysi,  harcerze, przedstawiciele jednostek, instytucji i służb gminnych i powiatowych, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, społecznych i kościelnych, partii politycznych.

Na cześć poległych za wolność Ojczyzny oddana została salwa honorowa przez żołnierzy z kompanii honorowej, którzy defiladą wojskową zakończyli oficjalną część uroczystości.
 
Odbył się też piknik militarny w parku przy nowej siedzibie Urzędu Miejskiego w Głuszycy. Goście mogli wziąć udział w pokazach strzeleckich prowadzonych przez Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie oraz 10. Brygadę Kawalerii Pancernej. Można było obejrzeć i wejść do pojazdówpolicji i wozów bojowych straży pożarnej. Na najmłodszych czekali animatorzy kreatywnych i radosnych zabaw, dmuchany zamek i pole paintbalowe. Jak na piknik militarny przystało serwowano grochówkę żołnierską i inne plenerowe przysmaki. 

opr. kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11

Komentarze

Hans (12 maja 2022 1:13)
No piękna impreza. Pamiętam jak znalazłem ukryty w ścianie mg42 i hełm na Osówce, był zakonserwowany to postrzelalem sobie po Kasynie. A dwie sztabki złota sobie zatrzymałem i żyje teraz jak Pan.

Dodaj komentarz

Powrót głuszyckiej Ligi Lekkoatletcznej Szkół Podstawowych

Powrót Święta Włókiennika

Głuszycki Tydzień Bibliotek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij