Menu

Nowi najemcy na ul. Zajączka wprowadzą się w lipcu

Przedłużają się prace remontowe a właściwie gruntowna przebudowa budynków komunalnych przy ul. Zajączka. Prawdopodobnie nowi mieszkańcy Śródmieścia odbiorą swoje klucze w połowie lipca.

Nowi najemcy na ul. Zajączka wprowadzą się w lipcu
Jeszcze w styczniu Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zapowiadał, że remont powinien zakończyć się późną wiosną, a nowi lokatorzy mieli zacząć wprowadzać się przed wakacjami. Już wiadomo, że nie uda się dotrzymać tych terminów z powodu gorszej dostępności materiałów budowlanych a także problemów kadrowych wśród wykonawców. Aktualnie realnym terminem zakończenia inwestycji jest koniec czerwca tego roku. To oznacza, że nowi najemcy mają szansę otrzymać klucze w połowie lipca.
 
Kto wprowadzi się do tych dwóch kamienic? Głównie będą to wałbrzyszanie wysiedlani z budynków przeznaczonych do rozbiórki. Wśród mieszkańców Śródmieścia, którzy kierowali do nas liczne zapytania, krążyły plotki, że mieszkania zostaną przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy, ale rzecznik prasowy Magistratu Edward Szewczak dementuje te informacje, tłumacząc, że lokale przy ul. Zajączka zostały już dawno przydzielone a z powodu dużego zainteresowania powstała nawet lista rezerwowa, dlatego nie było możliwości skierowania tam uchodźców.
 
 
Jak zapewnia Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, będą to lokale o bardzo wysokim standardzie. Przebudowa była tak daleko idąca, że ze starych budynków pozostały jedynie ich bryły a wszystko inne zostało poddane gruntownej renowacji. W budynkach zainstalowane będą nawet windy, co będzie fenomenem wśród wałbrzyskiej zabudowy śródmiejskiej. Koszt całej inwestycji oszacowano na około 6 mln zł.

 
plr
foto: adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

jon (13 maja 2022 8:44)
Marcin, stań w kącie, strzep sobie prącie.
ROMAN ZA MUREM (12 maja 2022 12:31)
Tradycyjnie Szełemej nie dotrzymał słowa, ale jest mistrzem szukania winnych.
Aftomibilus (12 maja 2022 11:03)
Cytuję użytkownika: Kierowca
Ciekawe czy ktoś pomyślał o miejscach parkingowych dla tych ludzi. Życzę powodzenia w znalezieniu w tamtej okolicy.
Po drugiej stronie jest parking ogromny, nie muszą parkować pod samą bramą.
Kierowca (12 maja 2022 9:34)
Ciekawe czy ktoś pomyślał o miejscach parkingowych dla tych ludzi. Życzę powodzenia w znalezieniu w tamtej okolicy.
Marcin (12 maja 2022 9:31)
Po co to Roman remontuje ? Zadłuża miasto ? Mieszkańcy dostają 500 plus, 13ste emerytury, sami sobie będą remontować. Roman niech się nie wtrąca do ludzi.

Dodaj komentarz

Śrómieście  |   remont  |   budowa  |   mieszkania  |   zajączka  |  

Gość Dnia - Roman Szełemej

Sala gimnastyczna za 5,5 miliona

Fragment Chrobrego wyłączony z ruchu przez Lisią Sztolnię?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij