Menu

Starostwo bez rzecznika. Poprzedni z wyrokiem za fałszywe zeznania

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu szuka rzecznika prasowego. Póki co, nikt się nie zgłosił. Do tej pory tę funkcję pełniła Aneta B, ale została zwolniona. Przypomnijmy, że została skazana prawomocnym wyrokiem za składanie fałszywych zeznań. 

Starostwo bez rzecznika. Poprzedni z wyrokiem za fałszywe zeznania
Sąd ukarał  byłą rzecznik Anetę B. karą 4 tys zł (200 stawek po 20 zł)  i nakazał zwrot kosztów sądowych za składanie fałszywych zeznań.
 
- Oskarżona zeznała nieprawdę, co do okoliczności naruszenia zasad bezpieczeństwa i higieny pracy pełniącego w okresie od 1 września 2015 roku do 24 marca 2017 roku funkcję dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie-Zdroju poprzez utrzymywanie na terenie szkoły budynku gospodarczego stwarzającego zagrożenie dla innych użytkowników oraz co do okoliczności dotyczących nienależytego wykonania obowiązków dyrektora poprzez nieuczestniczenie w posiedzeniach Zarządu Powiatu i oddelegowanie na posiedzenie tego organu innego pracownika szkoły – mówił sąd. 
 
Była rzecznik nie pracuje od 30 marca.
 
 
- Pani Aneta B. przestała pełnić funkcję Rzecznika Prasowego w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu z dniem 30  marca 2022 roku tj. z dniem wypowiedzenia przez Starostę Wałbrzyskiego umowy o pracę z pracownikiem, o którym mowa powyżej. - informuje starostwo
 
Nabór na stanowisko rzecznika zakończył się 13 kwietnia, ale nikt się nie zgłosił. Już wkrótce dowiemy się, czy będzie ogłoszony nowy nabór. 
 
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Mieszakniec Powiatu (13 maja 2022 15:30)
A po jaka cholere im jest potrzebny Rzecznik Prasowy skoro sam Starowsta Krzysztof K. udziela wywiadów, komentarzy itp itd.i co cieklawe na kazdy temat . Ajak dotychczas to zawsze najlepijej wychala samego siebie.
QWERTY (13 maja 2022 12:29)
Rzecznik Prasowy Starostwa, który składa w Sądzie Karnym kłamliwe zeznania i za to zostaje skazany prawomocnym wyrokiem wydanym przez Odwoławczy Sąd Karny, to jest po prostu tragedia a nie słabe info. Przecież Starostwo jest Osobą Zaufania Publicznego.
Cenzura (13 maja 2022 8:47)
Cytuję użytkownika: Ja
Tematy się wam kończą. To raczej słabe info. Tyle rzeczy się dzieje w naszym mieście i okolicach, że naprawdę jest o czym pisać.
Rzecz w tym, że o "tych rzeczach" pisać nie będą, bo uderza to bezposrednio w ratusz.
Ja (13 maja 2022 8:13)
Tematy się wam kończą. To raczej słabe info. Tyle rzeczy się dzieje w naszym mieście i okolicach, że naprawdę jest o czym pisać.

Dodaj komentarz

aneta b  |   sąd  |   falszywe  |   zeznania  |   nabor  |   rzecznik  |   starostwo powiatowe  |  

Dożywotnie więzienie, Jest wyrok dla mordercy rodziców i brata

Dołącz do Wojsk Obrony Terytorialnej. Rozpoczęła się rekrutacja

Gość Dnia - Marek Kubala

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij