Menu

Nielegalna fabryka papierosów - 11 ton tytoniu, 9 osób zatrzymanych

11 ton tytoniu i ponad 5 mln papierosów zabezpieczyli celnicy i CBŚP w nielegalnej fabryce papierosów. Zatrzymano 9 osób. Gdyby wyroby trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 10 mln zł.
 
Nielegalna fabryka papierosów - 11 ton tytoniu, 9 osób zatrzymanych
To była wspólna akcja funkcjonariuszy KAS z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z funkcjonariuszami CBŚP z Zarządu we Wrocławiu i Biurem Kryminalnym Słowackiej Służby Celnej. Rozbito międzynarodową grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją papierosów.

- Została zlikwidowana jedna z nowocześniejszych linii technologicznych do produkcji papierosów wraz z komponentami do ich produkcji, takimi jak gilzy i opakowania. - informuje rzecznik Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. 
 
Nielegalna fabryka do produkcji papierosów oraz magazyn znajdowały się w woj. wielkopolskim. Zabezpieczono ponad 5,5 mln szt. papierosów z zastrzeżonym znakiem towarowym oraz 11 ton tytoniu.
 
- Wartość zajętych wyrobów tytoniowych oszacowano na ponad 4,4 mln zł, a ze sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego i VAT ponad 10 mln zł. - informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. 
 
 
Zatrzymano 9 osób, usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uchylania się od opodatkowania i nieujawnienia przedmiotów podlegających opodatkowaniu, wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru, jak również oznaczenia towaru zastrzeżonym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował wszystkie zatrzymane osoby.Wspólna akcja służb była kontynuacją działań w ramach międzynarodowego zespołu śledczego Joint Investigation Team (JIT). JIT to międzynarodowy zespół śledczych w skład którego weszli funkcjonariusze z organów ścigania i służb celno-skarbowych z Polski, Słowacji i Czech. Jej głównym zadaniem jest prowadzenie działań, które mają na celu m.in. rozbijanie zorganizowanych grup przestępczych, której członkowie są podejrzani o wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych na terenie Polski i innych krajów UE.


opr. adm
foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marek (13 maja 2022 13:29)
A co mnie interesi woj. wielkopolskie. Tu Wałbrzych jak obwodnica itp. a nie woj wielkopolskie. Może nie dlugo bedziemy wiadomosciami ogolnopolskimi!!!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   Urząd skarbowy  |   nielegalny tytoń  |  

Groził ochroniarzowi, że go zabije

Zaginął mieszkaniec Boguszowa-Gorc

Najpierw z nią piła, później ją okradła

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij