Menu

Dzień Strażaka w nowej remizie w Mieroszowie

Dzień Strażaka w regionie wałbrzyskim świętowano w tym roku w Mieroszowie. Była to okazja do zaprezentowania nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i samochodu, który w prezencie otrzymała OSP Sokołowsko.

Dzień Strażaka w nowej remizie w Mieroszowie
To obecnie najnowocześniejsza i największa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie. Mieroszowscy strażacy przenieśli się tu z ciasnej kamienicy w centrum miasta.
 
- Zostając burmistrzem Mieroszowa, bardzo mocno dążyłem do tego, by poprawić funkcjonowanie naszej jednostki i to się udało. Zrealizowaliśmy inwestycję, która polegała na budowie nowoczesnej remizy Straży Pożarnej z salą sportowo-edukacyjną, niezbędną infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem terenu, wewnętrzną instalacją gazową, drogą dojazdową, miejscami parkingowymi, wszystkimi niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Dodatkowo została wykonana także instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kW. Budynek ma powierzchnię użytkową 465 m. kw. i kubaturę 1707 metrów - mówi burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.
 
 
- Z premedytacją zorganizowałem te obchody właśnie tutaj, by pokazać wszystkim, jaka piękna powstała w Mieroszowie remiza. To taki wzór do naśladowania dla innych wójtów i burmistrzów, że można zrobić ładne warunki do pracy dla naszych chłopaków OSP, a przecież takie im się należą - mówi komendant PSP w Wałbrzychu st. bryg. Krzysztof Szyszka.
 
Nowa remiza powstała w rok i kosztowała ok 2,8 mln zł. Większość środków pochodziła z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z okazji 75-lecia istnienia OSP w Mieroszowie jednostka otrzymała nowy sztandar. Na starym, który pochodził z lat 70-tych widniało hasło "W SŁUŻBIE POLSCE LUDOWEJ". Na nowym zastąpiło je "W JEDNOŚCI SIŁA". Powody do radości mieli także strażacy z zaprzyjaźnionej jednostki w tej samej gminie. OSP Sokołowsko otrzymało samochód terenowy. Jak podkreślał komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, dobre wyposażenie i godne warunki pracy zarówno jednostek PSP, jak i OSP przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców całego regionu.
 
- Nasi weterani, ale też część czynnych strażaków pamięta warunki, w jakich rodziła się 30 lat temu Państwowa Straż Pożarna. Jakie były nasze warunki lokalowe, jakim sprzętem dysponowaliśmy i jakimi jeździliśmy samochodami. Dziś widzimy jakie pojazdy Ochotniczych Straży Pożarnych tu przyjechały i na jaki poziom już weszliśmy. Cieszę się, że ten poziom wyposażenia w nowe pojazdy również w Państwowej Straży Pożarnej idzie w dobrym kierunku. Jak wspomniał komendant Szyszka, w tym roku dwa ciężkie pojazdy wejdą do służby w wałbrzyskich jednostkach, w przyszłym roku pojazd średni i na dziesięć lat będziecie mieli już spokój - mówi dolnośląski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Marek Kamiński.
 
 
Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń i awansów dla strażaków zawodowych, jak i ochotników:
 
ZAŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ
Postanowieniem nr 3/OP/2022 z dnia 12 kwietnia 2022r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył „ZŁOTĄ ODZNAKĄ ZAŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ”:
mł. kpt. Łukasz Zajączkowski
 
„BRĄZOWĄ ODZNAKĄ ZAŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ” dwóch strażaków:
mł. kpt. Daniel Malinowski
st. asp. Piotr Gnosowski
 
MEDAL HONOROWY im. CHOMICZA
Prezydium Zarządu Głównego ZOSPRP na wniosek Zarządu Powiatowego  Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą nr 247/60/2022 z dnia 20.04.2022 odznaczył:
Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza
Druha Jana Stroisza
 
MEDALE ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA
Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSPRP na wniosek Zarządu Powiatowego w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej odznaczyło:
 
Złotym Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa
druha Bogdana Sarneckiego 
druha Pawła Trzpisa
 
Srebrnym Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa
druha Tomasza Mordonia 
druha Mateusza Mroza 
 
Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
druha Krzysztofa Szlanda 
druha Andrzeja Sarneckiego 
druha Tomasza Radzika 
druha Marka Porębę
druha Piotra Buraka 
druha Daniela Buraka 
druha Leszka Mirosza 
druha Krzysztofa Mateckiego
 
MEDAL ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA DLA ZBIOROWOŚCI
Prezydium Zarządu Głównego ZOSPRP na wniosek Zarządu Powiatowego w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył:
Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” dla zbiorowości
OCHOTNICZĄ STRAŻ POŻARNA W MIEROSZOWIE 
 
Odznaką "STRAŻAK WZOROWY" Prezydium Zarządu Powiatowego odznaczyło następujących druhów:
Mateusz Zalewski
Piotr Zalewski 
Angela Kaczmarek
 
 
Damian Świerk 
Robert Rak 
 
WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE Zespołu Szkół nr 4
Komendant Miejski  Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu st. bryg. Krzysztof Szyszka oraz Bogusław Kuta Dyrektor Zespołu szkół nr 4 w Wałbrzychu wyróżnili Dyplomami za szczególne zaangażowanie, celujące wyniki z przedmiotów pożarnictwo oraz wzorowe zachowanie uczniów:
 
Jagoda Bańkowska
Paweł Kowalewski
Michał Ryl
Bartosz Wodecki
 
„ZASŁUŻONY DLA ZWIĄZKU EMERYTÓW I RENCISTÓW POŻARNICTWA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ”
 
Medalem „Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej”
Panią Reginę Morzyńską
Pana Bogdana Sarneckiego
 
AWANSE
 
do stopnia młodszego brygadiera:
st. kpt. Michał Kozioł 
 
do stopnia kapitana:
mł. kpt. Igor Adamczyk
mł. kpt. Daniel Malinowski
 
do stopnia starszego aspiranta:
asp. Rafał Babiarz
asp. Dariusz Kolesiński
asp. Adam Poręba
asp. Marcin Sieradzki
 
do stopnia aspiranta:
mł. asp. Piotr Łyskawa
mł. asp. Tomasz Pryczek
 
do stopnia starszego ogniomistrza:
ogn. Jacek Babula
ogn. Sławomir Barzański
ogn. Piotr Gniłka
 
do stopnia ogniomistrza:
mł. ogn. Damian Babiarz
mł. ogn. Łukasz Bodziony
mł. ogn. Małgorzata Dworak-Chycińska
mł. ogn. Przemysław Jadczak
mł. ogn. Kamil Leszczyński
mł. ogn. Mariusz Pierzynka
mł. ogn. Patryk Wolak
 
do stopnia młodszego ogniomistrza awansowany został:
st. sekc. Tomasz Budkiewicz
do stopnia starszego strażaka:
str. Damian Dowgiało
str. Bartłomiej Rozmus
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Mieroszów  |   Straż Pożarna  |   112  |   dzień strażaka  |   nowa remiza  |  

Dzieciaki nagradzały 'Wzorowych Kierowców'

To nie 'CSI' - tak wygląda prawdziwe laboratorium kryminalistyczne

54-latek oszukał na ponad 350 tys. zł. Zatrzymano go w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij