Menu

Złodzieje i włamywacze w rękach policji

Od wtorku łącznie siedmiu złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Wszyscy odpowiedzą za kradzieże lub włamania

Złodzieje i włamywacze w rękach policji
W jednym z budynków przy ul. Moniuszki w centrum miasta okradziony został pracownik firmy kurierskiej. Kiedy pokrzywdzony wnosił jedną z paczek do góry, ktoś ukradł mu pozostawioną na korytarzu drugą przesyłkę, w której była mikrofalówka o wartości 1500 złotych.
 
Złodziejem okazał się jeden z lokatorów. Pijany 32-latek został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i ostatnie godziny spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Podejrzany usłyszał zarzut i odpowie teraz przed sądem.
W środę policjanci udowodnili 23-letniemu mężczyźnie, że z placówki handlowej przy ul. Długiej ukradł, aż 36 opakowań czekoladek o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.
 
W tym samym czasie policjanci z Mieroszowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży gotówki w kwocie 700 złotych z jednego z mieszkań w Unisławiu Śląskim na szkodę 65-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mundurowi szybko ustalili, że za sprawą przestępstwa stoi syn pokrzywdzonego. Podejrzany został zatrzymany i noc spędził w celi wałbrzyskiego komendy. W czwartek usłyszał zarzut. Funkcjonariusze odzyskali część pieniędzy.
 
W środę policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Funkcjonariusze udowodnili mu, że 12 lutego tego roku wszedł na teren obiektu, wybił szybę oknie pomieszczenia biurowego, dostał się do jego wnętrza i ukradł gotówkę w kwocie 500 złotych i wieżę stereo, a także z innej części firmy wykradł 12 butli gazowych, gdzie straty łącznie oszacowane zostały na kwotę blisko 5 tysięcy złotych. I on usłyszał zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia.
 
 
Ostatni zatrzymany tego wieczora mężczyzna wpadł w ręce policjantów  na pl. Teatralnym w Wałbrzychu. Policjanci otrzymali informację, że to właśnie 24-latek kilka godzin wcześniej dokonał kradzieży w jednym z marketów na Podzamczu, skąd zginęły artykuły alkoholowe o łącznej wartości 760 złotych. Mężczyzna spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w czwartek przyznał się do winy i również odpowie przed sądem.
 
Wczoraj nad ranem  policjanci  otrzymali natomiast zgłoszenie, że dwóch mężczyzn grozi pobiciem mieszkańcowi budynku przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że chwile wcześniej dwaj wałbrzyszanie przez okno na parterze włamali się do mieszkania pokrzywdzonego i ukradli z niego laptopa.
 
32 oraz 27-latek zostali zatrzymani na gorącym uczynku przestępstw. Obaj ostatecznie usłyszeli zarzuty kierowania gróźb w stosunku do innej osoby oraz kradzieży z włamaniem do mieszkania.
 
redakcja@walbrzych24.com
 
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   997  |   zlodzieje  |   policja  |   walbrzych  |   mieroszow  |   interwencja  |   prewencja  |   komisariat  |  

Miał ponad 4,2 promila. Wpadł podczas kradzieży

MZUK będzie odbierał śmieci od przedsiębiorstw i firm

Pod wpływem alkoholu na hulajnodze - 1000 zł. mandatu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij