Menu

Koszykówka: Górnik Trans.eu Wałbrzych przegrał pierwszy mecz finału

Górnik Trans.eu Wałbrzych zdominowany przez Rawlplug Sokół Łańcut. Pierwszy mecz finału wałbrzyscy koszykarze przegrali dużą różnicą punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 114:77

Totalna dominacja drużyny Sokoła Łańcut – tak możemy nazwać  pierwszy mecz finałowy Suzuki 1.Ligi Mężczyzn.

Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy z powodu nagłej śmierci Dawida Bręka, który grał m.in. w Sokole Łańcut i Kotwicy Kołobrzeg.
Początek meczu utwierdził nas w przekonaniu, że spotkały się w finale dwie wyrównane drużyny. Po pierwszej kwarcie był remis 21:21. Drugą kwartę świetnie zaczęli gospodarze uciekając Górnikowi na 8 punktów (44:38). Bez wątpienia skuteczność rzutów za trzy punkty (50%) po stronie Sokoła się przyczyniły do prowadzenia. Górnik natomiast w drugiej kwarcie nie kończył akcji zza łuku.
Nic wtedy nie wskazywało na to, że w drugiej połowie będziemy świadkami gry tylko jednej drużyny...

W drugiej połowie byliśmy światkami koncertowej gry za Sokoła Łańcut. W pewnym momencie zespół gospodarzy prowadził aż 22 punktami (70:48), a Mateusz Bręk (brat zmarłego Dawida) zanotował trzy widowiskowe wsady w trzeciej kwarcie (77:60). W ostatniej kwarcie Górnik nie podniósł się i niestety cały mecz biało-niebiescy przegrali 114:77.

W każdym aspekcie meczu drużyna Łańcuta była lepsza. MVP całego meczu ogłoszono Filipa Struckiego (21 punktów, 11 zbiórek).
 Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Hubert Pabian (26 punkty). Jednak sam Pabian meczu nie wygra i w drugim meczu liczymy na dobrą grę całej drużyny.
Jutro o 17:30 zostanie rozegrany drugi mecz finałów play-off Suzuki 1.Ligi Mężczyzn w Łańcucie.