Menu

Czy grozi nam zamknięcie lasów?

W tym roku były już 2 pożary w naszym regionie. Nadleśnictwo ostrzega i apeluje: "Przede wszystkim pamiętajcie, aby świadomie używać ognia, rozpalać ogniska tylko w wyznaczonych do tego punktach, a w przypadku zauważenia pożaru bezzwłocznie poinformować o tym pod numerem alarmowym 112."

Czy grozi nam zamknięcie lasów?

-Dla porównania w całym zeszłym roku nie mieliśmy ani jednego. Mamy nadzieję, że na tych dwóch się skończy i że pomożecie nam w tym Wy - turyści - informuje nadleśnictwo

Poniżej nagranie pokazujce skutki pożaru w Starych Bogaczowicach

 

- Stopień zagrożenia pożarowego tak naprawdę jest określany każdego dnia. Między innymi na podstawie pomiarów wilgotności ściółki i temperatury o godzinie 9:00 i 13:00.  - mówi Specjalista Służby Leśnej, Mateusz Majchrzyk. 
 
Jest kilka stopni zagrożenia pożarowego: Mały, średni, duży. Jest też możliwy zakaz wstępu do lasu. Wynika to z ustawy. Zakaz jest wprowadzany, kiedy przez dziesięć dni z rzędu wilgotność ściółki jest mniejsza niż 10%. 
 
 
W naszym regionie nie ma zagrożenia wprowadzenia  zakazu wstępu do lasu.
 
-  Dzisiaj mamy średnie zagrożenie. Między innymi dzięki wczorajszym opadom. Wilgotność ściółki w naszym rejonie wynosił 41% dzisiaj o godzinie 9:00. W Oławie wynosiła 7%. - mówi Specjalista Służby Leśnej, Mateusz Majchrzyk. 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jožin z Bažin (19 maja 2022 11:24)
Cytuję użytkownika: specnaz
Cytuję użytkownika: Dyzio Marzyciel
Zamknięcie lasów? Wolałbym,żeby zamknieto takiego jednego z Valbzikha.
Tego zydiwskiego kacyka z zarosnietym ryjem wyglada jak menel
Menele zwykle nie są bezczelne.Wolą żebrać niż kraść.Nie chcą być widoczni.Czy kłamią? Nie wiem.Co do dwóch spraw zgoda: jak mówią pożycz 2 zł i obiecują oddanie; czasem zachowują się irracjonalnie.
specnaz (19 maja 2022 5:57)
Cytuję użytkownika: Dyzio Marzyciel
Zamknięcie lasów? Wolałbym,żeby zamknieto takiego jednego z Valbzikha.
Tego zydiwskiego kacyka z zarosnietym ryjem wyglada jak menel
Dyzio Marzyciel (18 maja 2022 20:55)
Zamknięcie lasów? Wolałbym,żeby zamknieto takiego jednego z Valbzikha.

Dodaj komentarz

pozar  |   nadlesnictwo  |   film  |   zagrozenie  |   pozarowe  |  

Piaskowa Góra: Ktoś podpalił skrzynkę w bloku przy ul. Broniewskiego

Kamienna Góra: Jedna osoba zginęła w pożarze

Wałbrzych: Straszyli bombą w urzędzie. Wejścia pilnuje strażnik

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij