Menu

Powrót Święta Włókiennika

Ważny element tożsamości mieszkańców Głuszycy powrócił do ich życia - mowa o Święcie Włókiennictwa. To włókiennictwo właśnie pozwoliło gminie na prężny rozwój. Uroczystość, zorganizowana po dwóch latach przerwy, na nowo o tym przypomniała.

Powrót Święta Włókiennika

- Musimy pamiętać o swojej tożsamości. O tym, kto i w jaki sposób budował naszą Głuszycę. Wszyscy Państwo dzisiaj będziecie uhonorowani statuetką „Zasłużony dla Włókiennictwa”. Bez Was, bez Waszej ciężkiej pracy tego miasta by nie było – powiedział Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Uroczystość zorganizowaną przez głuszyckie Centrum Kultury uświetniły występy wokalne Joanny Surmy, Jadwigi i Daniela Klameckiego z zespołu JA-RE-DA oraz Chóru Seniorów Renoma. Historię głuszyckiego włókiennictwa w ciekawy sposób przybliżył lokalny miłośnik historii Grzegorz Czepil.

 

 

inf.prasowa
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

 

Komentarze

Wojtek (28 maja 2022 5:26)
Czyli zaklady włókiennicze wracaja do Gluszycy ? Swietujemy ich prywatyzacje i upadek. Brawo dla wladz miasta

Dodaj komentarz

włókiennictwo  |   głuszyca  |   święto  |  

Ponad 200 wydarzeń z okazji Święta Województwa Dolnośląskiego

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

25 lat województwa dolnośląskiego - cały miesiąc świętowania

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij