Menu

''Nie bój się dziadku'' Premiera w Teatrze Lalek

 Bohaterką najnowszego spektaklu wałbrzyskiej sceny lalkowej jest mała zajęczyca Stefcia, którą Mama zostawia na kilka dni u Dziadków, bo sama musi wyjechać w bardzo ważnych sprawach służbowych. Premiera spektaklu "Nie bój się dziadku" już w sobotę 21 maja. 

 
''Nie bój się dziadku'' Premiera w Teatrze Lalek
„Nie bój się, Dziadku!” Pawła Pawlaka w reżyserii Moniki Woronicz to najnowsza, a zarazem ostatnia w mijającym sezonie artystycznym, premiera Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu przy Brzechwy. Start w sobotę (21.05) o godz. 17:00 na Dużej Scenie.  
 
Bohaterką najnowszego spektaklu wałbrzyskiej sceny lalkowej jest mała zajęczyca Stefcia, którą Mama zostawia na kilka dni u Dziadków, bo sama musi wyjechać w bardzo ważnych sprawach służbowych. Mała Stefcia uwielbia Babcię, ale Dziadek zawsze wydawał jej się być trochę dziwny…
 
Podczas pobytu Stefci u Dziadków mają miejsce dziwne rzeczy… Między innymi miasteczko obiega wieść, że w okolicy grasuje groźny Złodziej Kwiatów. Dziadek, chcąc chronić piękne kwiaty Babci,  przygotowuje na niego pułapkę, a Stefcia pomaga Dziadkowi, zaczytując się w międzyczasie książką o dziewczynce, która niczego nie chciała się bać… Pewnego dnia Stefcia pomaga Babci w pieczeniu ciasta: schodzi do piwnicy, bierze marchewki, nagle ogarnia ją ciemność. Bohaterka słyszy sapanie, kroki, po chwili głośny krzyk… Czy ktoś jeszcze boi się tak, jak Stefcia?
 
Pozornie historia autorstwa Pawła Pawlaka wydaje się dość błaha i spokojna, jednak porusza bardzo ważny temat oswajania strachu. Realizatorzy starają się wskazać młodemu widzowi w którą stronę podążać aby przezwyciężać strach i to nie tylko przed wyimaginowanymi potworami. „Nie bój się, Dziadku!” w reżyserii Moniki Woronicz jest przyczynkiem do rozmowy na temat strachu.

– Przecież każdy z nas czegoś się boi. Nieważne, czy jest duży, mały, mądry czy głupi - podkreśla reżyserka.  - Wraz z małą Stefcią uczymy się pokonywać nasz strach, zmierzamy się z nim i dostajemy siłę, by zacząć wspierać w tym temacie innych.

Okazuje się, że najlepszym sposobem na strach jest szczera rozmowa z kimś bliskim i kawałek marchewkowego ciasta, które pachnie cynamonem! 
 
Celem przedstawienia jest podjęcie tematu strachu, a następnie oswojenie lęku oraz pozostawienie młodych widzów w przekonaniu, że niepewność nie jest powodem do wstydu. Potrzeba bliskości, wsparcie i zrozumienie, to dodatkowe tematy, które obok głównego są poruszane przez realizatorów przedstawienia. 
 
POKAZY POPREMIEROWE:
22.05/ niedziela/ 12:30
26.06/ niedziela/ 12:30
 
 
NIE BÓJ SIĘ, DZIADKU!
spektakl na podstawie książki Pawła Pawlaka pod tym samym tytułem
adaptacja i reżyseria MONIKA WORONICZ (Akademia Teatralna w Białymstoku)
scenografia i kostiumy ALEKSANDRA MISKA
muzyka MARCIN NAGNAJEWICZ
reżyseria światła FILIP NIŻYŃSKI
inspicjent FILIP NIŻYŃSKI
obsada PAWEŁ KUŹMA, KAROLINA BARTKOWIAK, RAFAŁ GORCZYCA, FILIP NIŻYŃSKI 

Spektakl powstał przy współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie, filia w Białymstoku.opr. adm
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Rozrywka  |   kultura  |   sztuka  |   spektakl  |   tetar  |   dla dzieci Telat Lalek  |  

Marcowe koncerty w Filharmonii Sudeckiej

Pamiętacie swój pierwszy film w Kinie Apollo?

Pejzaże Jarosława Jaremy w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij