Menu

Bieg Pokoju zawitał do Wałbrzycha

Międzynarodowa sztafeta Biegu pokoju zawitała do Wałbrzycha. Pozostawili po sobie trwały ślad w postaci Drzewa Pokoju - takie miano nadano okazałemu bukowi w Parku Sobieskiego.

Bieg Pokoju zawitał do Wałbrzycha
Bieg Pokoju to międzynarodowa inicjatywa, której uczestnicy przemierzają różne kraje, niosąc ze sobą znicz przypominający olimpijski a wraz z nim jasne przesłanie.
 
- Przede wszystkim jest to idea zakotwiczona wokół bardzo szeroko rozumianego pokoju. Mówimy zarówno o pokoju w kontekście globalnym, światowym, jak i lokalnym, w mieście, w rodzinie a przede wszystkim w naszym sercu. Jeśli spokój jest w nas i nim emanujemy, to wszyscy wokół zaczynają podobnie funkcjonować i pokój zaczyna władać całym światem - mówi Zygmunt Krasuń, prezes Fundacji Uważność Bycia, koordynator Biegu Pokoju na odcinku wałbrzyskim.
 
 
Biegacze mają za sobą już tysiące kilometrów. Zanim dobiegli do Wałbrzycha, odwiedzili już kilka europejskich krajów.
 
- Ten odcinek rozpoczął się na Węgrzech 12 maja. Biegacze pokonali następnie Słowację, Czechy i przed dwoma dniami wbiegli do Polski. Do Wałbrzycha dotarli trasą przez Otmuchów, Bielawę, Pieszyce i Zagórze Śl. Stąd pobiegniemy do Mieroszowa, następnie do Teplic i przez Czechy udamy się do Austrii - relacjonuje Zygmunt Krasuń.
 
 
 
Organizatorzy Biegu Pokoju postanowili wyróżnić nasze miasto i pozostawić po sobie trwały ślad. Jedno z drzew w Parku Sobieskiego nazwano Drzewem Pokoju, na pamiątkę wizyty Znicza Pokoju w Wałbrzychu.
 
- Jest to bardzo trwały i wyjątkowy ślad, bo jedyny w Polsce. Ten piękny buk otrzymał honorowy tytuł "Drzewo Pokoju". Znajduje się w wyjątkowym miejscu, w którym jako fundacja zainstalowaliśmy rok temu ławeczki i można przyjść, odpocząć, czy pomedytować od teraz pod Drzewem Pokoju - mówi Zygmunt Krasuń.
 
 
Sztafeta Biegu Pokoju odwiedziła także Plac Magistracki, gdzie wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska otrzymała honorowy tytuł "Posłańca Pokoju". Później odbyło się także spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych, a następnie biegacze ruszyli w stronę Mieroszowa.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

***** *** (18 maja 2022 6:47)
Cytuję użytkownika: Romuald
To są zwykli błazny zostawili ślad bo zanieczyścili miasto. A drzewo rosło i bez tych idiotów. Gdyby zasądzili kilkaset nowych drzew to tak.
"To są zwykli błazny" mozesz naPiSać jakim językiem władasz? Bo z językiem polskim masz problemy.
Romuald (18 maja 2022 5:50)
To są zwykli błazny zostawili ślad bo zanieczyścili miasto. A drzewo rosło i bez tych idiotów. Gdyby zasądzili kilkaset nowych drzew to tak.
Krzyś (17 maja 2022 17:49)
Trzaskowski wykiwa Tuska.

Dodaj komentarz

Bieg Pokoju  |   Peace Run  |   sport  |   biegi  |  

Górnik ''przegonił'' Dziki z Warszawy

Zatrzymać watahę!

Gość Dnia - prof. Robert Wiszniowski

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij