Menu

Cоціальна допомога громадянам України

Громадяни України, які законно в’їхали на територію Республіки Польща у період з 24 лютого 2022 року, заявляють про намір залишитися на території Республіки Польща та внесені до реєстру PESEL, мають право на соціальну допомогу. 
Cоціальна допомога громадянам України
фінансові пільги, які можуть надаватися особам, чий дохід на одного члена сім'ї не перевищує 600 злотих або чий дохід на одну особу не перевищує 776 злотих,
 
харчування дітей у школах та дитсадках для осіб, чий дохід на одного члена сім'ї не перевищує 600 злотих або дохід однієї самотньої особи не перевищує 776 злотих, 
 
безкоштовні консультації психолога, вихователя, юриста та соціального працівника, які допоможуть у вирішенні поточних проблем. Допомогою можуть скористатися всі люди, незалежно від їхнього доходу. 
 
За допомогою звертайтесь:
Муніципальний центр соціального захисту у Валбжиху, вул. Kilińskiego 1
від з 7.30 до 15.30, тел.: 74 66 40 800.
 
 
www.mops.walbrzych.pl | sekretariat@mops.walbrzych.pl 


Obywatelom Ukrainy, którzy wjechali legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r., deklarują zamiar pozostawania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zostali wpisani do rejestru PESEL przysługuje pomoc społeczna w postaci:
 
świadczeń finansowych, które mogą zostać przyznane osobom, których dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 600 zł lub dochód osoby samotnej nie przekracza kwoty 776 zł,
 
posiłków dla dzieci w szkołach oraz przedszkolach dla osób, których dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 600 zł lub dochód osoby samotnej nie przekracza kwoty 776 zł,
 
bezpłatnego poradnictwa psychologa, pedagoga, prawnika oraz pracownika socjalnego, którzy pomogą w rozwiązaniu bieżących problemów. Z pomocy mogą skorzystać wszystkie osoby niezależnie od posiadanego dochodu.

opr. kat
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

MOPS  |   Ukraina  |   pomoc dla ukrainy  |  

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Koniec z dodatkiem węglowym, czas na dodatek na prąd

Roman Szełemej na Ukrainie. Borysław otrzymał od Wałbrzycha agregat...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij