Menu

Rekord Żonkilowej kwesty. Zebrano ponad 120 tysięcy złotych

Padł imponujący rekord. Prawie 500 wolontariuszy zebrało ponad 120 tysięcy złotych podczas Żonkilowej Kwesty. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na wsparcie zaprzyjaźnionego hospicjum we Lwowie.

Rekord Żonkilowej kwesty. Zebrano ponad 120 tysięcy złotych
Dokładnie 473 wolontariuszy kwestowało w dniach 24-29 kwietnia w Wałbrzychu i gminach powiatu wałbrzyskiego. Wyniki zbiórki przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów.
 
- Zebraliśmy 120 531,70 zł. Tak jak mówiliśmy przed rozpoczęciem akcji, dzielimy się połową tej sumy z hospicjum we Lwowie. Zakupujemy rzeczy, o które proszono nas w kontakcie mailowym i 23 lub 24 maja wyjeżdżamy do Lwowa, gdzie przekażemy osobiście zakupione dary. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tym, że mieszkańcy tak hojnie nas wspierali. Muszę dodać, że bardzo duże wsparcie otrzymaliśmy z gmin powiatu, instytucji i samych mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę - mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.
 
 
Wśród zakupionych darów są zarówno środki higieny, pościel, łóżka, materace, wózki, chodziki, jak i specjalistyczne urządzenia, pomagające na co dzień w opiece nad osobami nieuleczalnie chorymi.
 
- Kierujemy tę pomoc do ludzi, których nie możemy sprowadzić do Polski. Jak mówią lekarze i pielęgniarki część z nich twierdzi, że chcą umrzeć u siebie, a w wielu przypadkach po prostu transport takich osób jest niemożliwy. Robimy wszystko, by im pomóc - dodaje Renata Wierzbicka.
 
 
 
Dzięki hojności osób, które wsparły zbiórkę, udało się zakupić prawie wszystko, o co prosił personel lwowskiego hospicjum. Połowa zebranej sumy pozostanie w Wałbrzychu i zostanie spożytkowana na bieżące potrzeby naszej placówki.
 
- Te środki wydamy dla naszego hospicjum stacjonarnego i domowego oraz Poradni Opieki Paliatywnej na niezbędne rzeczy. Wszystko drożeje, a nasz standard opieki nad pacjentem się nie obniża. Pacjent otrzymuje wszystko, co mu się należy, bo jest dla nas najważniejszy. Ma odejść w spokoju, zabezpieczony we wszystko, co niezbędne i podkreślam, że nasze hospicjum jest nieodpłatne, podobnie jak placówka we Lwowie, którą wspieramy - wyjaśnia Wierzbicka.
 
 
Żonkilowa Kwesta jest już wałbrzyską tradycją, więc mamy już zapewnienia, że kolejna edycja zostanie zorganizowana za rok.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

widok (24 maja 2022 7:25)
Pani radna lansuje się już 3 kadecje na etosie hospicjum. Gdybym nie znał, uwierzyłbym w bezinteresowność
Jan (19 maja 2022 12:56)
Wszystko oddajcie tym ukrom w Walbrzychu bieda a kasa dla ukrainy jestescie smieszni
Działacz sportowy (19 maja 2022 7:43)
Cytuję użytkownika: Górnik
Lans... Lans... Dzieci i starcy w Afryce są gorsi???
I dlatego właśnie nie odbudowujemy stadionu Górnika na Nowym Mieście - Inne obiekty są gorsze?
Górnik (19 maja 2022 7:33)
Lans... Lans... Dzieci i starcy w Afryce są gorsi???

Dodaj komentarz

hospicjum  |   żonkilowa kwesta  |   charytatywnie  |   lwów  |  

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

WOŚP w Głuszycy - będzie się działo

Na ratunek Tymkowi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij