Menu

Trzeźwy poranek: trzech pijanych za kółkiem

Trzech pijanych kierowców zatrzymali wałbrzyscy policjanci w ciągu zaledwie dwóch godzin podczas akcji "Trzeźwy poranek".  Po południu wpadli kolejni amatorzy "jazdy na podwójnym gazie".  Rekordzista miał prawie 2 promile. 
 

Trzeźwy poranek: trzech pijanych za kółkiem
Policjanci prowadzili wzmożone działania na ul. Moniuszki w Wałbrzychu w środę (18 maja) . Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 48, 51 i 67 lat, którzy jechali po kielichu - alkomat pokazał od 0,3 do prawie 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującym policjanci odebrali prawa jazdy.
 
 
Po godzinie 18:00 na ul. Reymonta w Boguszowie Gorcach wpadł 41-letni mężczyzna - wynik to 0,84 promila. Rekordzista został zatrzymany w Walimiu na ul. Głównej. Pijany  44-letni rowerzysta miał 1,73 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację do sądu.
 
Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku wykroczenia należy liczyć się z długotrwałym zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką karą pieniężną.

opr. adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   trzeźwy poranek  |   pijani kierowcy  |  

Oszukał operatora i wyłudził sprzęt wart 17 000 zł

Policja wzięła udział w festynie

Wybuch gazu na ul. Paderewskiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij