Menu

Świdnica potrójnie nagrodzona''Perłami Samorząd''

W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu” prezydent Beata Moskal-Słaniewska zajęła III miejsce w kategorii: "Włodarz Gmina Miejska do 100 tysięcy mieszkańców", Świdnica otrzymała wyróżnienie jako gmina miejska do 100 tysięcy mieszkańców oraz III miejsce w jubileuszowej edycji „Perły X-lecia”.
 
Świdnica potrójnie nagrodzona''Perłami Samorząd''
Udział w klasyfikacji jest bezpłatny, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa kapituła rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.
 
- Ta nagroda jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem i docenieniem pracy. Dziękuję Wam szanowni  mieszkańcy za to, że wspieracie mnie w tych dobrych, ale i czasami słabszych chwilach. Świdniczanie, możecie być dumni, to jest Wasz sukces – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. 
 
 
 
„Perły Samorządu”, to ranking doceniający te samorządy, które w największym stopniu realizują misję publiczną. W dobie niepokoju i napięć globalnych samorządy sprawiają, że nasze małe ojczyzny są dobrym miejscem do życia. Celem rankingu jest docenienie i nagrodzenie tych gmin i włodarzy, którzy najlepiej dbają o mieszkańców i odpowiadają na ich potrzeby. W tym roku odbyła się X, jubileuszowa edycja. Ponownie sprawdzono, jak samorządy rozwijają lokalną gospodarkę, dbają o edukację, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, jak otaczają opieką osoby ze szczególnymi potrzebami czy dbają o środowisko i czystość powietrza.
 
W kategorii miast poniżej 100 tys. mieszkańców wygrał Ciechanów, a tytuł najlepszego włodarza otrzymała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. W kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców zwyciężył Poznań i jego prezydent Jacek Jaśkowiak. Spośród gmin miejsko-wiejskich uhonorowano Aleksandrów Łódzki i jego burmistrza Jacka Lipińskiego. Laureatem w kategorii gmin wiejskich została Iława i jej wójt Krzysztof Harmaciński.

opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Udekoruj dom i balkon na święta

Konkurs fotograficzny: Świątecznie w Świdnicy. Do wygrania tysiąc zł.

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij