Menu

Wojewoda pomoże Ukraińcom z powiatu świdnickiego

Aktywizacja zawodowa i wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy w otrzymali schronienie w powiecie świdnickim - to temat spotkania świdnickich samorądowców z wojewodą dolnośląskim Jarosławm Obremskim. 
 
Wojewoda pomoże Ukraińcom z powiatu świdnickiego
- Dziękuję wojewodzie za merytoryczne i pomocne spotkanie. Świdnica jest zawsze gotowa do niesienia pomocy potrzebującym, a wymiana doświadczeń z burmistrzami i wojewodami to nieodzowne narzędzie w zarządzaniu miastem – mówiła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. 
 
Poruszano m. in. temat źródeł finansowania funduszu wsparcia, sposobu jego rozliczania, form przekazywania środków i innych możliwości pomocy uchodźcom. 
Na spotkaniu omawiano także bieżące potrzeby samorządów, problemy związane z możliwościami zakwaterowania i utrzymania obywateli Ukrainy oraz sposoby przekazywania pomocy bezpośrednio do Ukrainy. Zwrócono uwagę na zagadnienia związane z edukacją dzieci i młodzieży, poruszając tematykę różnic programowych w szkolnictwie polskim i ukraińskim.
 
 
 
Wojewoda prosił włodarzy o włączenie się w aktywizację zawodową Ukraińców, aby umożliwić im jak najszybsze usamodzielnienie się w Polsce. Zwrócił uwagę na zaangażowanie się organizacji pozarządowych w proces asymilacji uchodźców poprzez spotkania z psychologami, zajęcia dla dzieci i młodzieży, kursy językowe. Zobowiązał się do udzielania wszelakiej pomocy w tych kwestiach. 


 
opr. adm
foto: użyczone (W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy)
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Mikołaj odwiedził dzieci w Głuszycy

Udekoruj dom i balkon na święta

Konkurs fotograficzny: Świątecznie w Świdnicy. Do wygrania tysiąc zł.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij