Menu

Rozpoczyna się przebudowa chodnika na Wołyńskiej

Mieszkańcy ulicy Wołyńskiej w Świdnicy, po stronie nieparzystej, już niedługo będą mogli korzystać z nowego chodnika. Prace powinny zakończyć się 10 czerwca br. 
Rozpoczyna się przebudowa chodnika na Wołyńskiej
Powstanie nawierzchnia z kostki brukowej na powierzchni 165 m², wymieniony zostanie również krawężnik na długości ponad 160 metrów. Na wjazdach na posesje pojawi się natomiast kostka brukowa betonowa czerwona. 
 
 
 
O poprawę stanu nawierzchni chodnika apelował m.in. radny Rafał Fasuga, jak możemy przeczytać w jego interpelacji: „Część chodników została wykonana samodzielnie przez mieszkańców poprzez ułożenie kostki brukowej lub betonowej, na pozostałych częściach chodników jest brak. Wykonanie remontu poprawi estetykę i bezpieczeństwo tej części Osiedla Kolonia.” 
 
Prace budowlane wykonuje Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych W&J Maria i Wiesław Chorzemscy ze Świdnicy, ich koszt to prawie 100 tys. zł. Zgodnie z umową powinny one zakończyć się 10 czerwca br. 

opr. adm
foto: W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy.
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Nowoczesna strzelnica w Świdnicy

Prezydent Świdnicy z absolutorium

Wybrano Radę Seniorów w Świdnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij