Menu

Na wieżę w Parku Sobieskiego w tym roku nie wejdziemy

W tym sezonie nie skorzystamy z wieży widokowej, która ma powstać w Parku Sobieskiego. Problemy z dostępnością stali są tak duże, że trzeba liczyć się ze sporymi opóźnieniami.

Na wieżę w Parku Sobieskiego w tym roku nie wejdziemy

- Kończymy prace projektowe. Mieliśmy plan, by tę wieżę zbudować do końca roku. Już dzisiaj, wiemy że dostępność materiałów, a  przede wszystkim stali (borykają się z tym wykonawcy podobnych wież). Zwyczajnie nie uda nam się tego do końca roku zrealizować. Myślę, że trzeba się liczyć z tym, że powstanie na wiosnę przyszłego roku. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Wieża będzie miała wysokość 34 metrów i aż sześć tarasów na sześciu poziomach, do których prowadzić będą schody a w przyszłości także winda. Koszt realizacji określa się na około 4 mln zł w tym 200 tysięcy na projekt i dokumentację budowlaną

Czy wieża powstanie szybciej? Najpierw miasto musi rozpisać przetarg na wyłonienie wykonawcy.

 

 

 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Paweł (22 maja 2022 22:08)
Czy ktoś przemyślał lokalizację budowli ? Proszę zwrócić uwagę na zdjęcie 3 od góry. Wieża wygląda jak dobudowany komin do budynku Harcówki. Moim zdaniem oszpeci tą część parku. Nie można tego zlokalizować wyżej na samym szczycie ?
inż. A. Partacz (21 maja 2022 17:41)
Cytuję użytkownika: Obiecywacz wałbrzyski
Chociaż jedna niespełniona obietnica szelemeja z pożytkiem dla wszystkich.Nie będzie szpetnego tworu, może zakończy żywot jak projekt muralu, pstrągi w Szczawniku i milion innych głupawych obietnic. Stali brakło....acha! Fedoruk, widać wieżę na Gedymina stawia z ekosłomy. A ja myślałem, że pieniędzy brakło.
Jak to jedna! A pstrągi w Szczawniku?
BRRRRRRRRRR (21 maja 2022 17:07)
Straszne brzydactwo. Kto to zaprojektował?
Goldmann,, (20 maja 2022 18:13)
,,ceny droższe,,jak w sroniskach w Czechach,,,,,
Poeta (20 maja 2022 16:21)
Wieża jakby z niej spuścili powietrze- Symbol zżeranego przez korozję korupcji i układów, niegdyś prężnego Wałbrzycha.
Obiecywacz wałbrzyski (20 maja 2022 11:39)
Chociaż jedna niespełniona obietnica szelemeja z pożytkiem dla wszystkich.Nie będzie szpetnego tworu, może zakończy żywot jak projekt muralu, pstrągi w Szczawniku i milion innych głupawych obietnic. Stali brakło....acha! Fedoruk, widać wieżę na Gedymina stawia z ekosłomy. A ja myślałem, że pieniędzy brakło.
jebacpis (20 maja 2022 10:32)
Cytuję użytkownika: Maxx
Uff to dobrze, bo tej dżdżownicy Nam nie potrzeba.
Jakim "nam" ? Pisowskim trollom? Ja i moi wałbrzyscy znajomi z niecierpliwością czekają na tą kolejną fajną atrakcję w naszym mieście
PREZYDENT TO DEBIL (20 maja 2022 8:37)
PRZYPOMNIJCIE MI, ILE MIALA MIEC WYSOKOSCI WIEZA W STAREJ ZLOMIARNI??? NIKT CI NIE DA TYLE ILE ZYDOWSKIE I NIEMIECKIE PO-JEBY OBIECAJA. BEHEHEHEHEHEHEHE https://tvn24.pl/wroclaw/walbrzyska-stara-kopalnia-jak-nowa-bedzie-centrum-kultury-ra486775-3417097
Szach i mat (20 maja 2022 7:52)
Właściciel schroniska to jakiś kolega Romusia ? że aż tak mu napędzić chce kasę... To miasto jako ostatniej rzeczy potrzebuje wieży! Nie ma innych problemów ???
Maxx (20 maja 2022 7:07)
Uff to dobrze, bo tej dżdżownicy Nam nie potrzeba.

Dodaj komentarz

wieza  |   widokowa  |   park  |   sobieskiego  |   walbrzych  |   prezydent  |   plany  |   inwestycje  |   przetrg  |   prace  |   trakcje  |   turystyka  |  

Policja wzięła udział w festynie

Chcą odnowić Kino Piaskowa Góra, ale wciąż nie ma środków

Znów będzie można pojechać autobusem do Mezimesti

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij