Menu

Na wieżę w Parku Sobieskiego w tym roku nie wejdziemy

W tym sezonie nie skorzystamy z wieży widokowej, która ma powstać w Parku Sobieskiego. Problemy z dostępnością stali są tak duże, że trzeba liczyć się ze sporymi opóźnieniami.

Na wieżę w Parku Sobieskiego w tym roku nie wejdziemy

- Kończymy prace projektowe. Mieliśmy plan, by tę wieżę zbudować do końca roku. Już dzisiaj, wiemy że dostępność materiałów, a  przede wszystkim stali (borykają się z tym wykonawcy podobnych wież). Zwyczajnie nie uda nam się tego do końca roku zrealizować. Myślę, że trzeba się liczyć z tym, że powstanie na wiosnę przyszłego roku. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Wieża będzie miała wysokość 34 metrów i aż sześć tarasów na sześciu poziomach, do których prowadzić będą schody a w przyszłości także winda. Koszt realizacji określa się na około 4 mln zł w tym 200 tysięcy na projekt i dokumentację budowlaną

Czy wieża powstanie szybciej? Najpierw miasto musi rozpisać przetarg na wyłonienie wykonawcy.

 

 

 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Paweł (22 maja 2022 22:08)
Czy ktoś przemyślał lokalizację budowli ? Proszę zwrócić uwagę na zdjęcie 3 od góry. Wieża wygląda jak dobudowany komin do budynku Harcówki. Moim zdaniem oszpeci tą część parku. Nie można tego zlokalizować wyżej na samym szczycie ?
inż. A. Partacz (21 maja 2022 17:41)
Cytuję użytkownika: Obiecywacz wałbrzyski
Chociaż jedna niespełniona obietnica szelemeja z pożytkiem dla wszystkich.Nie będzie szpetnego tworu, może zakończy żywot jak projekt muralu, pstrągi w Szczawniku i milion innych głupawych obietnic. Stali brakło....acha! Fedoruk, widać wieżę na Gedymina stawia z ekosłomy. A ja myślałem, że pieniędzy brakło.
Jak to jedna! A pstrągi w Szczawniku?
BRRRRRRRRRR (21 maja 2022 17:07)
Straszne brzydactwo. Kto to zaprojektował?
Goldmann,, (20 maja 2022 18:13)
,,ceny droższe,,jak w sroniskach w Czechach,,,,,
Poeta (20 maja 2022 16:21)
Wieża jakby z niej spuścili powietrze- Symbol zżeranego przez korozję korupcji i układów, niegdyś prężnego Wałbrzycha.
Obiecywacz wałbrzyski (20 maja 2022 11:39)
Chociaż jedna niespełniona obietnica szelemeja z pożytkiem dla wszystkich.Nie będzie szpetnego tworu, może zakończy żywot jak projekt muralu, pstrągi w Szczawniku i milion innych głupawych obietnic. Stali brakło....acha! Fedoruk, widać wieżę na Gedymina stawia z ekosłomy. A ja myślałem, że pieniędzy brakło.
jebacpis (20 maja 2022 10:32)
Cytuję użytkownika: Maxx
Uff to dobrze, bo tej dżdżownicy Nam nie potrzeba.
Jakim "nam" ? Pisowskim trollom? Ja i moi wałbrzyscy znajomi z niecierpliwością czekają na tą kolejną fajną atrakcję w naszym mieście
PREZYDENT TO DEBIL (20 maja 2022 8:37)
PRZYPOMNIJCIE MI, ILE MIALA MIEC WYSOKOSCI WIEZA W STAREJ ZLOMIARNI??? NIKT CI NIE DA TYLE ILE ZYDOWSKIE I NIEMIECKIE PO-JEBY OBIECAJA. BEHEHEHEHEHEHEHE https://tvn24.pl/wroclaw/walbrzyska-stara-kopalnia-jak-nowa-bedzie-centrum-kultury-ra486775-3417097
Szach i mat (20 maja 2022 7:52)
Właściciel schroniska to jakiś kolega Romusia ? że aż tak mu napędzić chce kasę... To miasto jako ostatniej rzeczy potrzebuje wieży! Nie ma innych problemów ???
Maxx (20 maja 2022 7:07)
Uff to dobrze, bo tej dżdżownicy Nam nie potrzeba.

Dodaj komentarz

wieza  |   widokowa  |   park  |   sobieskiego  |   walbrzych  |   prezydent  |   plany  |   inwestycje  |   przetrg  |   prace  |   trakcje  |   turystyka  |  

Zawodnik z USA dołączył do Górnika Wałbrzych

Na Białym Kamieniu rozdano 300 mikołajkowych paczek. Mikołaj był...

Ponad 300 dzieci bawiło się podczas ''Górniczego Mikołaja'' w...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij