Menu

Miała pomagać 90-lace, regularnie ją okradała

Przychodziła do mieszkającej w centrum Wałbrzycha schorowanej 90-latki, która potrzebowała codziennej pomocy.  Miała jednak chytry plan - 44-latka regularnie wykradała seniorce pieniądze - w sumie zniknęło 30 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali też 35-latka, który okradał swojego ojca. 


 

Miała pomagać 90-lace, regularnie ją okradała
44-latka przychodziła w odwiedziny do 90-latki przez kilka ostatnich tygodni. Kiedy zorientowała się, gdzie starsza kobieta trzyma gotówkę, zaczęła wykorzystywać podeszły wiek seniorki i codziennie wykradała od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Łącznie od 25 kwietnia do 18 maja z mieszkania zniknęło 30 tysięcy złotych.
 
 
Policjanci w jednym z mieszkań przy ulicy Mickiewicza zatrzymali 44-latkę. Podczas przesłuchania przyznała się do popełnienia przestępstwa. Teraz stanie przed sądem, grozi jej do 5 lat wiezienia. Kobieta została objęta dozorem policyjnym. 


Również do 5 lat więzienia grozi 35-latkowi, który okradł... własnego ojca.  67-letni mężczyzna wraz z małżonką w miniony wtorek zgłosili policjantom utratę pilarki spalinowej i laptopa. Straty oszacował na blisko 2,5 tysiąca złotych.

- Z ich relacji wynikało, że kradzieży mógł dokonać ich syn. Mundurowi niezwłocznie udali się do Gostkowa, gdzie zatrzymali mężczyznę. 35-latek przyznał się do popełnionych przestępstw (...) i wskazał, gdzie znajdują się przedmioty, które wcześniej wyniósł z domu. Pilarkę policjanci odnaleźli u znajomej mężczyzny, a laptopa w jednym z lombardów, gdzie został wcześniej zastawiony. - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

 
 

Komentarze

Gienek (20 maja 2022 18:12)
Pokazać morde tej zxlodziejki.!Te zajomqne pieniądze nich ja doprowdza do tego,aby musiała zebrać do końca życia!!!!!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodziej  |  

Wypadek i ''lewe'' prawo jazdy

Czołówka na Świdnickiej: kierowca przysnął za kierownicą

Wałbrzyski nauczyciel skazany za rozbój

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij