Menu

Świdnica ma najlepszego skarbnika w kraju

Kacper Siwek, skarbnik Świdnicy został „Skarbnikiem V-lecia” wśród miast powyżej 25 tysięcy mieszkańców. Ranking prowadzi  "Dziennik Gazeta Prawna".
 
Świdnica ma najlepszego skarbnika w kraju
Kacper Siwek zajął też II miejsce w rocznym rankingu skarbników Dziennika Gazety Prawnej. Udział w klasyfikacji jest bezpłatny, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa kapituła rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.
 
Kacper Siwek jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gdzie ukończył studia z zakresu finansów i bankowości ze specjalnością finansów samorządowych oraz studia doktoranckie. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Jest też absolwentem studiów MBA.

Jest autorem wielu publikacji naukowych w dziedzinie ekonomii. Skarbnikiem miasta Świdnica jest od marca 2016 roku, wcześniej, pracował w Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz w Urzędzie Miejskim na stanowisku inspektora oraz zastępcy skarbnika.
 
 
 
- Stosowanie skomplikowanych i niejednoznacznych przepisów prawa, jak i wysokie umiejętności analityczne, to wielkie atuty Kacpra Siwka. Jestem przekonana, że ta nagroda będzie dodatkową motywacją w jego codziennej pracy. Gratuluję mu najserdeczniej, licząc na wiele kolejnych dobrych lat współpracy - mówi prezydent Swidnicy Beata Moskal-Słaniewska.
 
Ocenie podlegały m.in. kompetencje skarbników, opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczące budżetu oraz zadłużenie gminy. Kacper Siwek tytuł ten zdobył już trzeci raz. 
 
- Traktuję to wyróżnienie nie jako swój sukces, ale całego zespołu, którym mam przyjemność od kilku lat kierować. To również ich zasługa, że finanse miasta są prowadzone poprawnie, za co serdecznie im dziękuję – mówi Kacper Siwek, skarbnik Świdnicy.adm
foto:W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Nowoczesna strzelnica w Świdnicy

Prezydent Świdnicy z absolutorium

Wybrano Radę Seniorów w Świdnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij