Menu

Oferty pracy dla uchodźców

Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy zorganizowały w tym tygodniu dwa Punkty Informacyjno-Edukacyjne dla uchodźców z Ukrainy. Prezentowane były zarówno oferty pracy, jak i propozycje zajęć na czas wolny, głównie dla dzieci.

Oferty pracy dla uchodźców
Wałbrzyskie firmy i instytucje starają się wyjść z ofertą do obywateli Ukrainy, zwłaszcza tych, którzy planują zostać tu na dłużej, lub na stałe. Pierwszy Punkt Informacyjno-Edukacyjny zorganizowano 18 maja w MOPS a kolejną edycję 20 maja w Hotelu Biały.
 
- Zaprosiliśmy dziś 15 wystawców. Są z nami między innymi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Ochotniczy Hufiec Pracy, przedszkole, szkoła, Biblioteka pod Atlantami. Chcemy pokazać obywatelom Ukrainy, z jakich ofert mogą korzystać na terenie Wałbrzycha. Dwa dni temu na spotkaniu w MOPS z ofertami zapoznało się około stu pań, bo to największa grupa zainteresowanych, a największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko biblioteki - mówi Zuzanna Bielawska, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
 
 
Wśród stoisk spotkać można było firmy i instytucje, które pomagają znaleźć zatrudnienie.
 
- Jest między innymi Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która ma ze sobą kwestionariusze do wypełnienia na miejscu. Następnie dokumenty są kierowane do potencjalnych pracodawców, którzy później będą kontaktować się z wybranymi osobami - dodaje Zuzanna Bielawska.
 
 
Pomocą służą takę pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.
 
- Przygotowaliśmy prezentację w języku ukraińskim, w której przybliżamy, czym dokładnie zajmuje się Powiatowy Urząd Pracy, jak korzystać z instrumentów rynku pracy i poszukiwać zatrudnienia. Nasi goście mogą się też dowiedzieć, czego oczekują pracodawcy, żeby dobrze przygotować się do rozmów - mówi Bożena Jedynak, naczelnik wydziału pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego PUP w Wałbrzychu.
 
 
 
Ofertę zajęć na czas wolny prezentowała Biblioteka pod Atlantami, która wzbogaca swoje zbiory czytelnicze o pozycje w języku ukraińskim, a na co dzień oferuje ciekawe zajęcia dla dzieci, by umilić im czas wolny.
 
- Dla najmłodszych obywateli Ukrainy, którzy goszczą w naszym kraju mamy już wiele książek i gry planszowe. Organizujemy liczne zajęcia dla grup, a także indywidualne. Zapraszamy zwłaszcza do naszych największych placówek w Rynku, na Podzamczu, Piaskowej Górze i Nowym Mieście. Tam czekają odpowiednie osoby i udzielą wszelkich informacji. Jeżeli chodzi o dorosłych, to w najbliższym czasie dotrą do nas nowe książki w języku ukraińskim i też będą mogli korzystać z naszej oferty. Udostępniamy też komputery w naszych pracowniach, na razie z wirtualnymi klawiaturami, ale wkrótce dotrą do nas też fizyczne - mówi Arkadiusz Łapka z Biblioteki pod Atlantami.
 
 
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy planuje zorganizować podobne spotkania także w innych miastach - Wrocławiu, Jeleniej Górze i Legnicy. Jeśli będzie taka potrzeba jesienią wydarzenie może powrócić do Wałbrzycha.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Daria (23 maja 2022 9:34)
Czemu dla nich a dla nas brakuje mieszkań pracy niedługo będą wszystko nam zabierać a każdy będzie wyjeżdżał z tego cyrku bo mi się już żygac chce
Obserwator unijnych wytycznych (22 maja 2022 5:27)
Cytuję użytkownika: Jola
Może Wałbrzych24.com odniesie się do zamieszczanych komentarzy i napisze na temat : żekomo gminy przydzielają mieszkania Ukraińcom a Polaków wykreślają z listy kolejkowej ???
To celowa robota platformy na rozkaz z centrali z Berlina i Moskwy aby skłucić Polaków z uchodźcami.
Jola (21 maja 2022 23:09)
Może Wałbrzych24.com odniesie się do zamieszczanych komentarzy i napisze na temat : żekomo gminy przydzielają mieszkania Ukraińcom a Polaków wykreślają z listy kolejkowej ???
Vox diaboli (21 maja 2022 22:52)
Niestety zaczynam myśleć, że dla normalnych, zwyczajnych ludzi, którzy chcieliby tylko spokojnie żyć, miejsca zaczyna brakować. Jak nie wojny szczepionkowe, to polityka, jak nie wojna na Ukrainie, to kryzys. Do głosu dochodzi tylko drąca mordę zdrowa siła narodu. Reszta może zdychać na uboczu historii. Skoro tak, to teraz nacieszcie się pięknem słowa i uczynków, wrażliwością otaczających was troglodytów.

Dodaj komentarz

Ukraina  |   uchodźcy  |   urząd pracy  |   biblioteka pod atlantami  |   praca  |  

Finał VI Konkursu Poetyckiego im. M. Jachimowicza

Wałbrzyska policja ma czworo nowych funkcjonariuszy

Roman Szełemej wraca do pracy w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij