Menu

Jeden ukradł portfel z kartami płatniczymi, a drugi alkohol z marketu

34-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego  ukradł z z mieszkania na Podgórzu portfel z dokumentami i kartami płatniczych. Mężczyzna dodatkowo, znając PIN jednej z kart, trzykrotnie z niej skorzystał wypłacając gotówkę w kwocie 1600 złotych. Pokrzywdzoną jest jego była partnerka – 26-latka

Jeden ukradł portfel z kartami płatniczymi, a drugi alkohol z marketu

Policjanci zatrzymali mężczyznę w Dziećmorowicach oraz odzyskali skradzione mienie.

Mężczyzna dzień wcześniej odwiedził swoją byłą partnerkę i  zabrał z mieszkania portfel i wszystko co się w nim znajdowało. Później przy użyciu zdobytej karty płatniczej trzy razy wypłacił jeszcze pieniądze w różnych bankomatach powodując kolejne straty w kwocie 1,6 tys. złotych.

Policjanci podczas przeszukania znaleźli dokumenty oraz skradzione karty bankomatowe. Zabezpieczyli także na poczet przyszłej kary równowartość utraconej przez pokrzywdzoną gotówki. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. 34-latek stanie teraz przed sądem. Za kradzież oraz włamania na konto bankowe grozi mu  do 10 lat więzienia.
Kolejny zatrzymany to  38-latek.  Był poszukiwany i najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu

38-letni mieszkaniec Grzmiącej trafił w ręce funkcjonariuszy z Głuszycy. Mężczyzna ukradł alkohol z jednego z marketów, ale został ujęty przez pracowników ochrony obiektu. Mężczyzna był poszukiwany i trafi za kraty więzienia.

Do kradzieży doszło przy ul. Piastowskiej w Jedlinie-Zdroju. Złodziej zdjął z półki sklepowej dwie butelki alkoholu o wartości kilkudziesięciu złotych, ale kiedy próbował opuścić sklep, został ujęty przez ochronę.

Chwilę później po złodzieja przyjechali funkcjonariusze z Głuszycy. Mężczyzna, pomimo iż popełnił wykroczenie, za które został ukarany wysokim mandatem, trafił także do policyjnej celi. Okazało się, że wcześniej został skazany przez sąd na karę dwóch lat więzienia za wielokrotne kierowanie pod wpływem alkoholu  i pomimo wydanych czasowych sądowych zakazów.

Mężczyzna trafił do aresztu o w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski. Teraz ma dodatkowo orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także do zapłacenia świadczenie pieniężne w kwocie 20 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

 

info i foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

policja  |   walbrzych  |   kradziez  |   gluszyca  |   poszukiwani  |   interwencja  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Kto schował wałbrzyski skarb? Wśród mieszkańców był nazista

Będzie nowa nawierzchnia w Hali Lekkoatletycznej przy Chopina

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij