Menu

Park Sybiraków ogrodzony: Wkrótce ruszą prace remontowe

Rozpoczyna się długo oczekiwana przebudowa Parku Sybiraków na Piaskowej Górze. Pojawiło się  już ogrodzenie.

Park Sybiraków ogrodzony: Wkrótce ruszą prace remontowe

W planach jest wycięcie chorych drzew, instalacja oświetlenia i kanalizacji deszczowej. Pojawić się też mają nowe rośliny.

Początkowo remont miał kosztować 5 mln zł. Teraz kwota ta to ponad 14 mln zł.

- Projekt obejmuje wiele hektarów trochę już zaniedbanego Parku Sybiraków: zarówno tej części niedaleko OBI, jak i tej części przy ulicy Głównej. Projekt wycenialiśmy w ubiegłym na 5 milionów złotych, tyle uzyskaliśmy dofinansowania z ministerstwa, a przetarg, który właśnie rozstrzygamy opiewa na kwotę 14,5 miliona złotych i jest to najniższa oferta. Zdecydowaliśmy się na nią, mimo że jest 3-krotnie większa niż pierwotnie zakładaliśmy. Z czegoś najwyżej zrezygnujemy, ale uważamy, że dla mieszkanów Piaskowej Góry, Szczawienka a nawet Starego Zdroju będzie to wspaniałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. - mówił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

 

 
Prace, które zostana wykonane
 
1. Remont i przebudowa sieci kanalizacji deszczowej,
2. Remont i przebudowa oświetlenia terenu i CCTV,

3. Rozbiórka starych nawierzchni asfaltowych i betonowych, środkowego placu z płyt betonowych i boiska,
4. Wykonanie utwardzonych nawierzchni ciągów pieszych,
5. Utworzenie terenów rekreacyjnych ogólnodostępnych,
6. Uporządkowanie terenu (w tym ograniczenie dostępu do terenów rekreacji dla psów)
7. Uporządkowanie zieleni (w tym nowe nasadzenia, cięcia pielęgnacyjne, sanitarne, etc.),
8. Zwiększenie powierzchni terenów zielonych
9. Utworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla dzieci, młodzieży i osób starszych, matek z małymi dziećmi poprzez m.in.:  stworzenie placu zabaw i siłowni terenowej, montażu elementów małej architektury, m.in. ławek, stołów szachowych itp., koszy na śmieci, stojaków dla rowerów, etc.
10. Częściowe ogrodzenie terenu.

foto: czytelnik
redakcja@walbrzych24.com

 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7

Komentarze

Ktoś (26 maja 2022 15:52)
Oczywiście zero pomysłu dla właścicieli psów. Kolejne place zabaw i siłownie...
Margo (25 maja 2022 18:52)
A kiedy rondo na Moniuszki i Sikorskiego??? Musi chyba ktoś zginąć w wypadku bo stłuczki średnio co 2 tygodnie nikogo nie ruszają
Dwa oblicza (25 maja 2022 18:10)
Ogrodzone !!! Jak mają wejść dziki? .
Jola (25 maja 2022 15:24)
Cytuję użytkownika: Marek
Zapytajcie kogoś z Piaskowej o Park Sybiraków - Co to jest??? Alejki - to wiadomo. Kto wymyśla te idiotyczne nazwy?
Wymyślają je kaczopierdy
Bluszczowy Romek z Valbzikha (25 maja 2022 11:28)
14,5mln z czego 10mln pójdzie na barierki chromoniklowe od zaprzyjaźnionego z ratuszem producenta.Bo podobno chronią przed dzikami, jak oświadczył kiedyś Wałbrzyski Pajac.
Piter (24 maja 2022 22:51)
Zostało trochę grosza z fontanny na Podzamczu , to może wyremontujemy stary park na PG, sport jak nie miał miejsca w naszym mieście tak nie ma, chociaż jeden stadion żeby jakoś wyglądał było ciekawie .
Ollo (24 maja 2022 22:28)
Jest już w Wałbrzychu ul. Sybiraków!!!????
Marek (24 maja 2022 22:18)
Zapytajcie kogoś z Piaskowej o Park Sybiraków - Co to jest??? Alejki - to wiadomo. Kto wymyśla te idiotyczne nazwy?

Dodaj komentarz

foto  |   park  |   sybirakow  |   remont  |   prace  |   piaskowa  |   gora  |  

Youtuber zaprojektował własną, wałbrzyską wieżę widokową

Obwodnicą pojedziemy w lipcu - prezydent podtrzymuje tę wersję

Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Boguszowa-Gorc

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij