Menu

Znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi - rozpoczął się proces

Przed świdnickim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces rodziców którzy znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi,

 

Znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi - rozpoczął się proces

Były wyzywane i znieważane, miały być też bite, a ich gehenna miała trwałć kilka lat. W pewnym momencie nie wytrzymały i poprosiły  starszego brata o pomoc - ten powiadomił policję, rodzice trafili do aresztu. To historia czwórki dzieci ze Świdnicy, nad którymi rodzice mieli sie znecać. Sprawa ujrzała swiatło dzienne pod koniec ubiegłego roku.

– Dzieci były tak zdesperowane, że nie chciały nawet świąt spędzić z rodzicami.  – mówił w grudniu ubiegłego roku prokurator Marek Rusin. 

Gdy policjanci przyjechali do mieszkania, 39-letnia wówczas matka dzieci była pijana, alkomat pokazał 2,5 promila. Ojciec ukrywał się przed policją, ale został szybko zatrzymany. Dzieci trafiły pod opiekę dorosłego brata. 

Sprawa ciągnęła się od czterech lat. Starsze dzieci (15 i 11 lat) były zmuszane do opieki nad młodszymi. Miały prać, sprzątać i gotować dla wszystkich domowników. 

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" starsi synowie (którzy już nie mieszkali z rodzicami) przyznali, że sytuacja była trudna, ale nie skrajna.

Przyznali, że nie wszystko, co dzieci opowiedziały prokuraturze, się wydarzyło. Część sytuacji – za ich namową – wyolbrzymiły, bo nigdzie nie mogły uzyskać pomocy. – Prokurator przekazywane mediom informację oparł na bazie naszych zeznań. Zanim wezwaliśmy policję, porozmawialiśmy z dziećmi. Wszystko konsultowaliśmy, bo ostatecznie to na nich się wszystko musiało odbić. I wyszło jak wyszło – mówili Adam i Wiktor. - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
 
I dodawali: – Prawdą jest, że Ola musiała zajmować się dwojgiem najmłodszych dzieci, a Sandra musiała sprzątać. Ale to, że dzieci były bite kablem, przypalane papierosem…. My przed przyjazdem policji powiedzieliśmy dzieciom, że tak mają mówić. Bo chcieliśmy, by policja coś w końcu zrobiła. Siostra była już bezradna, nie miała siły. "Wezwiemy ich i znowu nic nie zrobią". To co miałem jej powiedzieć? - relacjonuje "Gazeta Wyborcza"
 
 
Rodzice, 40-letnia Agnieszka Z. i 41-letni  Sebastian Z. usłyszeli zarzut znęcania się nad trójką dzieci (15, 11 i 8 lat)  od 2017 roku końca 2021 roku. Drugi zarzut to narażenie dzieci w wieku roku i 8 lat  na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu poprzez niezapewnienie im należytej opieki.

Akt oskarżenia wpłynął do świdnickiego sądu w połowie marca. Przed świdnickim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces w tej sprawie. Proces, ze względu na dobro dzieci, został utajniony. 

Czytaj też:
Znęcali się nad czwórką dzieci. Jest akt oskarżenia
Były bite i poniżane, nie chciały świąt z rodzicami

opr. adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   Świdnica  |   znęcali się nad dziećmi  |   sąd  |  

Napadła na 92-latkę i okradła ją

Zatrucie tlenkiem węgla - dwie dziewczynki w szpitalu

Pięcioro wałbrzyszan zatrzymanych z narkotykami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij