Menu

Basiowe czytanki – rodzinne warsztaty w bibliotece

Już od początku czerwca w czarnoborskiej bibliotece ruszają nowe zajęcia skierowane do rodziców oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt  „Basiowe czytanki – rodzinne warsztaty w bibliotece” otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury.
 
Basiowe czytanki – rodzinne warsztaty w bibliotece
Artykuł sponsorowany

Warsztaty z psychologiem, biblioterapeutą, specjalistą od ruchu rozwijającego oraz zdrowego żywienia, to tylko niektóre z propozycji zajęć animacyjno-edukacyjnych, które od czerwca do października br. odbywać się będą w Bibliotece i Centrum Kuktury w ramach projektu „Basiowe czytanki – rodzinne warsztaty w bibliotece”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. 
 
- "Basiowe czytanki” to projekt mający na celu rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb najmłodszej grupy czytelników oraz ich rodziców. Zadanie realizowane będzie na kanwie serii wydawniczej „Basia" Zofii Staneckiej poprzez cykl warsztatów dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania, związane tematycznie z konkretnymi problemami zawartymi w poszczególnych tomach książek o Basi, będą prowadzone w formie zabaw dla dzieci i kreatywnych warsztatów dla rodziców. -  mówi dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Czarnym Borze,  Katarzyna Bernaś. - Dorośli dzięki spotkaniom ze specjalistami z zakresu rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka, nauczą się wykorzystywać literaturę dla najmłodszych w procesie wychowawczym. Dzieci natomiast, podczas zajęć animacyjno - edukacyjnych poznają przygody tytułowej Basi oraz wykształcą w sobie potrzebę obcowania z książką i kontaktu z biblioteką.
 
 

Podsumowaniem zadania będzie spotkanie z Zofią Stanecką, autorką bijącej rekordy popularności wśród najmłodszych czytelników, serii książek o Basi. Inauguracja projektu oraz pierwsze warsztaty odbędą się już 2 czerwca o godz.17:00 na sali widowiskowej czarnoborskiej biblioteki.

Z rodzicami o psychologicznych aspektach rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, o szansach oraz zagrożeniach jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie, porozmawia psycholog Agata Kolska -Mazan, a w tym czasie z dziećmi w teatr bawić się będzie Bożena Oleszkiewicz Aktorka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.  
 
Informacje oraz zapisy na zajęcia w Bibliotece i Centrum Kultury w Czarnym Borze, ul. Sportowa 43 lub telefonicznie (74 84 50 242). Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.opr. kat
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij