Menu

Nowy autobus na ulicach Wałbrzycha

Na ulicach Wałbrzycha spotkać można nowy autobus komunikacji miejskiej. Śląskie Konsorcjum Autobusowe, które jeszcze do grudnia ma umowę na świadczenie przewozów uzupełniło swój tabor o nowy pojazd.

Nowy autobus na ulicach Wałbrzycha
Jak informuje Bogusław Rogiński z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta z konsorcjum wycofał się jeden z członków i wraz z nim ubyło pojazdów, które muszą zostać uzupełnione, ponieważ przewoźnik zgodnie z umową z gminą Wałbrzych musi zapewnić określoną liczbę pojazdów.
 
 
Nowy autobus to reprezentant najnowszej generacji Urbino 12 polskiego producenta - firmy Solaris. Jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Wyróżnia go jednolity żółty kolor, ponieważ pozostałe pojazdy mają dodatkowy czerwony pas według ujednoliconego przed kilkoma laty wzornictwa.
 
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Raff (27 maja 2022 13:55)
Cytuję użytkownika: pucek
Roman powinien powołać spółkę miejską" Promy Wałbrzycha" do przwwozu pojazdów wszelakich przez rondo koło Tesco
" Rondo - skrzyżowanie" jest w Szczawnie-Zdroju i sprawą zalania skrzyżowania powinien się zając pan Fedoruk czyli Burmistrz Szczawna, a nie Szełemej gdyż nie jest to w jego kompetencji. Chyba że Szczawno stanie się dzielnicą Wałbrzycha to wtedy i owszem krytyka jak najbardziej wskazana.
pucek (27 maja 2022 12:05)
Roman powinien powołać spółkę miejską" Promy Wałbrzycha" do przwwozu pojazdów wszelakich przez rondo koło Tesco
maa (27 maja 2022 10:33)
Bo to beda te co przez jezioro na rondzie beda jezdzic
Misiem (27 maja 2022 4:17)
Tylko go nie podrabcie czarnymi pazurami .
Enigma (26 maja 2022 21:16)
Są trzy i to bez kielicha
Tytus (26 maja 2022 20:38)
Może w końcu będą wygodne siedzenia
Lolek (26 maja 2022 17:30)
To są te Wodoromkowe mercedesy, które obiecał?!?
Rafał (26 maja 2022 16:40)
Cytuję użytkownika: Sławek
Dziwne... Bo ja dzisiaj jechałem za jednym autobusem a drugi mijałem z naprzeciwka. Więc są co najmniej dwa a nie jeden....
Sławuś mniej alkoholu, też tak miałem myślałem, że mam dwie wypłaty i jak wytrzeźwiałem to się zdziwiłem. Pozdrawiam
Sławek (26 maja 2022 16:17)
Dziwne... Bo ja dzisiaj jechałem za jednym autobusem a drugi mijałem z naprzeciwka. Więc są co najmniej dwa a nie jeden....
Grażyna (26 maja 2022 15:50)
Cytuję użytkownika: Kierman
Cytuję użytkownika: Marek
Wszystkie mają tylko kierowcy nie umieją włączyć!
Ty głupku żaden nie ma klimy z tych z 2012-2014 roku baranie !
A właśnie że mają fagasie z małym ptaszkiem.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

komunikacja miejska  |   autobus  |   ŚKA  |   zdkium  |  

Wałbrzych — miasto bez dworca autobusowego

Oddaj krew w mobilnym punkcie

Przetarg na autobusy elektryczne unieważniony

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij