Menu

Pierwszy budynek mieszkalny z windą na Nowym Mieście

Osiem rodzin odebrało klucze do odnowionych mieszkań w budynku przy ul. Piłsudskiego 84. Okazuje się, że dzięki gruntownej modernizacji stał się pierwszym budynkiem mieszkalnym w dzielnicy Nowe Miasto wyposażonym w windę.

Pierwszy budynek mieszkalny z windą na Nowym Mieście
Gmina Wałbrzych remontuje stare budynki i tworzy w nich zupełnie nowoczesne warunki do życia. Właśnie oddano do użytku 8 mieszkań komunalnych w nieruchomości przy ul. Piłsudskiego 84.
 
- Budynek został wykonany z poszanowaniem starej substancji, bo czuwał nad tym konserwator, ale znalazły się tu najnowsze rozwiązania. Jest centralna kotłownia, jeszcze na gaz, ale już w we wszystkich nowych obiektach będziemy stosowali pompy powietrzne ze względu na konieczność i chęć uniezależnienia się od gazu. W każdym mieszkaniu są zamontowane liczniki ciepła, więc każdy będzie płacił według swojego zużycia ciepła i wody. Oświetlenie wykonano w technice LED-owej, więc bardzo oszczędnej - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
XXI wiek wkroczył już także na Nowe Miasto, ponieważ w tym budynku, jako pierwszym w tej dzielnicy zamontowano windę.
 
- Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, żeby przenosić ze starych dzielnic z rozbieranych budynków albo takich, które będą poddawane renowacji, osoby często w wieku senioralnym do budynków, w których do trzeciej kondygnacji trzeba chodzić. Nie mówiąc już o osobach z niepełnosprawnościami czy rodzinami z małymi dzećmi - dodaje Roman Szełemej.
 
 
Jak lokatorzy oceniają swoje nowe miejsce do życia?
 
 
- Jestem zadowolona z mieszkania, nie to, co na Sobięcinie. Będę tu miała eleganckie mieszkanko i chociaż na starsze lata pomieszkam jak należy - mówi Zofia.
 
- Jest duża różnica. Tam, gdzie mieszkaliśmy wcześniej, to się trzy pokolenia wychowały. Mówią, że starych drzew nie powinno się przesadzać, ale jest OK. Najważniejsze, że jest bardzo ładne mieszkanko i nie trzeba będzie węgla nosić i drzewa rąbać - mówią Janusz i Renata.
 
 
Przebudowa budynku kosztowała 1,8 mln zł. Inwestycja była dofinansowana z banku Gospodarstwa Krajowego. Nowi najemcy to głównie osoby przesiedlane z budynków przeznaczonych do rozbiórki, a także osoby, które od dawna czekały w kolejce na mieszkanie komunalne.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wl (31 maja 2022 15:59)
Prezydent Wałbrzycha to ma takie parcie na szkło, że nawet wystarczy windę zamontować w budynku.Byle by ktoś strzelił fotkę.
Roman 500 000 (27 maja 2022 16:17)
A gdzie Czerwony Kapturek - wierny podnóżek cara?
Bezradny (27 maja 2022 7:02)
Cytuję użytkownika: Iwa
A Pan Bartolik z PiSu, koleżankę z dziećmi chciał eksmitować z rudery. To kiedyś były czasy nikt ludziom nie remontował budynków ino tylko pieniądze brali. Telewizję wezwali, Bartolik na taczce o mały włos nie wywieźli. Kobiety z Wałbrzycha protestowały nie zgadzali się na takie rządy Pana Bartolika.
Zawsze w takich sytuacjach przywołujesz Bartolika? Pozdrów Kruczkowskiego i resztę ekipy kiedy rozwiązywali struktury peło w Wałbrzychu. Któryś z nich beknął, czy sądy nadal w czerwonych rękach?
Marek (26 maja 2022 17:25)
Cytuję użytkownika: Szczepionkowy Romek
"oszczędne, LEDowe oświetlenie" Takie też się świetnie gasi na ulicach zimą.Żeby nikt nie widział nieodśnieżonych dróg.
P Romek co ma piernik do wiatraka. Co ma wyremontowany budynek do nie oswietlonych dróg. Są oszczednosci i sie remontuje!!! ????
Iwa (26 maja 2022 16:40)
A Pan Bartolik z PiSu, koleżankę z dziećmi chciał eksmitować z rudery. To kiedyś były czasy nikt ludziom nie remontował budynków ino tylko pieniądze brali. Telewizję wezwali, Bartolik na taczce o mały włos nie wywieźli. Kobiety z Wałbrzycha protestowały nie zgadzali się na takie rządy Pana Bartolika.
Szczepionkowy Romek (26 maja 2022 16:30)
"oszczędne, LEDowe oświetlenie" Takie też się świetnie gasi na ulicach zimą.Żeby nikt nie widział nieodśnieżonych dróg.
Jerzy (26 maja 2022 16:15)
Oj przyjże się tej budowli, dostałem od swojego szafa Grzesia nowy centymetr. Na pewno coś znajdę. Ktoś później coś napisze, ja się pod tym podpiszę i ponownie Grzesiu mnie zauważy. Bo on ostatnio bardzo wpatrzony w hamulcowego ze Szczawna, aż zazdrosny jestem.

Dodaj komentarz

Nowe Miasto  |   remont  |   nowe mieszkania  |  

Nowe Miasto: Nowe mieszkania i remonty

Pierwsze kamienice w Śródmieściu z windami

Remont budynków przy ul. Zajączka zakończony. Kiedy wprowadzą się...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij