Menu

Miłość i ból w rytmie techno - wywiad z DJ Sarasvati

Anna Herliakh znana także jako DJ Sarasvati wystąpi na Dniach Wałbrzycha i otworzy imprezę w piątek o godzinie 17:00 w duecie z DJ P.Turner. Zapraszamy na wywiad z artystką.

Miłość i ból w rytmie techno - wywiad z DJ Sarasvati
red: Skąd pochodzisz i co dotychczas wiedziałaś o Polsce i Wałbrzychu?
Anna Herliakh: Pochodzę z Donbasu. Polska jest naszym sąsiadem i w tym trudnym czasie stała się siostrą Ukrainy, więc szkoda byłoby nie znać Polski. Ale nie będę się wykręcała, powiem, że o pięknym mieście Wałbrzych dowiedziałem się już będąc w Polsce.
 
red: Kiedy i jak trafiłaś do naszego miasta?
AH: Z moją córeczką przyjechaliśmy do miasta z Warszawy 10 marca 2022 roku.
 
red: Jak zostałaś przyjęta w Wałbrzychu?
AH: Pragnę wyrazić swoją szczerą wdzięczność nie tylko Wałbrzychowi, ale całej Polsce - od momentu przekroczenia granicy do dnia dzisiejszego - to niesamowita pomoc, wsparcie, szacunek i sympatia. Niski ukłon w stronę Rzeczypospolitej i jej mieszkańców. Szczególną wieczna wdzięczność pragnę wyrazić Ewie i Maćkowi Kępińskim, którzy otworzyli dla nas swój dom, nawet nie dom, ale całą duszą, która nam pomaga i wspiera. Przyjaciele bardzo Was kochamy!  Bardzo, bez Was nie poradzilibyśmy sobie
 
red: Od jak dawna twoją pasją jest muzyka i jak przebiegała twoja kariera na Ukrainie?
AH: Muzyka to moja miłość, rytm muzyki techno jest jak bicie serca, to moje hobby z wielką litery. Bycie DJ-em to dla mnie dzielenie się tym, co kocham ze wszystkimi. Na co dzień mam dwa wyższe wykształcenie – finansistę i prawnika. Miałam dość udany projekt w stolicy, autorski cykl imprez „TWARZE”. Organizowane non-stop charytatywne technomaratony.
 
 
 
red: Czy naród ukraiński był przed wojną rozrywkowy, czy ludzie lubili się bawić w klubach? Jak wyglądało środowisko klubowe w waszym kraju?
AH: Oczywiście Ukraińcy dobrze się bawią! Oczywiście jest wysokiej jakości i bogate życie nocne! Zapraszam serdecznie po zakończeniu wojny. Mieliśmy bardzo popularne imprezy, występowali fajni DJ-e i świetny dźwięk.
 
red: Czy macie w tej dziedzinie sławnych w Europie lub na świecie artystów? Kto jest twoim ulubionym DJ?
AH: Znam osobiście wielu znanych DJ-ów, szanuję i przyjaciół, a stoję przy tej samej konsoli - Bonnie, Ksenia Pavlova, XENIA, Scober, Galickiy, Eric Rose, ANTAI, Skinner i wielu innych.
 
red: Zostałaś zaproszona przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury do występu na Dniach Wałbrzycha. Co zamierzasz zaprezentować?
AH: 27 maja chciałabym się podzielić i „pokazać” Polakom moją miłość w stylu techno, ale niestety w tym czasie będzie w mojej muzyce ból, ból tragedii, która doprowadziła mnie do cudownego kraju Polska. Nie będę się ukrywała, dawno nie byłam za konsolą, odkąd urodziła mi się moja niesamowita córka Anfisa. Cała ja i mój czas należy teraz do niej, dlatego bardzo liczę na Wasze wsparcie w piątek!
 
red: Dziękuję za rozmowę i powodzenia podczas piątkowego koncertu!
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szczepan (26 maja 2022 22:58)
Tylko żadnych remiksów ,,batki bandery" czy upaińskich przyśpiewek jak ,,Kalina" sobie tu nie życzymy.

Dodaj komentarz

Dni Wałbrzycha  |   muzyka  |   techno  |   Ukraina  |  

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Budżetu Obywatelskiego ma nie być. Mogą być podwyżki dla urzędników...

Zamek Książ w teledysku zespołu Spleenn (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij