Menu

Wyremontowana rudera przy ul. Traugutta

Czy miastu opłacało się remontować zrujnowany budynek za kwotę ponad 2 milionów złotych, by utworzyć w nim tylko 6 mieszkań? Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przekonuje, że tak, ponieważ aż 85% inwestycji pokryto z dofinansowania Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wyremontowana rudera przy ul. Traugutta
Władze Wałbrzycha wciąż stoją przed dylematem czy bardziej opłaca się burzyć i budować na nowo, czy remontować zrujnowane nieruchomości. Najczęściej okazuje się, że taniej jest postawić budynek od podstaw, a mimo to miasto często decyduje się podjąć wyzwanie rewitalizacji. Tak było w przypadku nieruchomości przy ul. Traugutta 5. Czy kompleksowa przebudowa za kwotę nieco ponad 2 milionów złotych, zaledwie 6 mieszkań miała sens?
 
- My uważamy, że miało to sens i podobnie uważają wspierający nas finansowo Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Bank Inwestycyjny. Ten budynek jest elementem rewitalizacji, czyli dawania nowego życia Śródmieściu Wałbrzycha. Takich miejsc wymagających rewitalizacji są tu setki, a nie dziesiątki. Część budynków decydujemy się rozebrać i tak było na ul. Pankiewicza, Mickiewicza, Niepodległości. Są też budynki jak ten przy ul. Traugutta i Zajączka, które zdecydowaliśmy się rewitalizować z pomocą instytucji zewnętrznych - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
W budynku przy ul. Traugutta powstało sześć jedno i dwupokojowych mieszkań o powierzchni do 34 do 40 m2. Budynek wyposażono w nowoczesne instalacje do ogrzewania, centralną kotłownię gazową i zbiorniki do gromadzenia wody deszczowej.
 
- Jest pompa ciepła, fotowoltaika. W ramach tego nastąpiła również przebudowa otoczenia i terenu za budynkiem, który był całkowicie zrujnowany. To było wręcz śmietnisko - dodaje Roman Szełemej.
 
 
 
Jak nowi najemcy oceniają ogrom wykonanych tu prac?
 
- Jestem bardzo zadowolony, bo mieszkałem w kiepskim budynku. Tutaj jest ogrzewanie, wszystko działa, wszystko nowe po remoncie - mówi Tomasz.
 
Inwestycja kosztowała dokładnie 2 003 326 zł, a dofinansowanie z BGK wyniosło aż 1 702 827 zł. Oddane do użytku mieszkania będą miały status komunalnych, więc czynsz wynosić będzie 14,55 zł za m2.
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Król (30 maja 2022 12:34)
Ale jak zawsze glupie komentarze. Ten nie obrzezany zawsze może sobie obrzezac!!!
Remont (29 maja 2022 6:45)
Zobaczymy za kilka lat,jak rudera ,zacznie się sypać.Jest powiedzenie z g...na bata nie ukrecisz!
Gerwazy_z_Kosmosu (28 maja 2022 19:15)
I ten boczek z therm-budu komunikator zatrudniający partacze i idiotka po przejsciach?
Goldmann,, ,, (27 maja 2022 23:16)
A ten obrzezany sołtys to wogole pracuje,,czy tylko do fotografii pozuje,,,
znawca (27 maja 2022 16:31)
600 zł za czynsz na śródmieściu. To taniej będzie na Piaskowej Górze albo Podzamczu. Co z tego ,że nowe jak lokalizacja do dupy.

Dodaj komentarz

Śródmieście  |   remont  |   mieszkania  |   rewitalizacja  |  

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

MZB remontuje kominy... zimą. A mieszkańcy marzną

Jest zimno, a nie mogą palić, bo jest remont kominów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij