Menu

Muralu nie będzie... przynajmniej na razie

- To zostało odłożone, ale to nie znaczy, że zapomniane - mówi o muralu na Placu Górnika wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska. Choć pomysł na to by mural zdobił ścianę budynku przy ul. 11-Listopada ogłoszono pod koniec 2020 roku - będziemy musieli na mural jeszcze poczekać. Jak długo ? 

Muralu nie będzie... przynajmniej na razie

Mural miał powstać na ścianie budynku przy ulicy 11 Listopada 134. Rozpisano konkurs na który wpłynęło wiele projektów. Jeden z nich przypominała zdjęcie dostępne w sieci. 

Opinia prawna, o którą wystąpiło miasto, wskazuje, że jest wysoce prawdopodobne, że autor pracy „Dziedzictwo” mógł wykorzystać w niej cudze elementy i naruszyć prawo autorskie. Miasto odwołuje konkurs z przyczyn etycznych i prawnych. 

- Jesteśmy zmuszeni, złożyć zawiadomienie do odpowiednich organów ścigania, które rozstrzygną, czy doszło do naruszenia prawa. Nie jest naszą kompetencją, by o takich rzeczach rozstrzygać. - mówiła w listopadzie 2020 roku wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.


 
 
 
Miasto zgłosiło sprawę organom ścigania i zapowiedziało kolejny konkurs. Konkursu jednak nie ogłoszono. Dlaczego ? 

- Jest to zadanie, które odłożyliśmy w obliczu  wielu innych bardziej wymagających zadań, wymagających naszej uwagi i wsparcia finansowego i zostało to odłożone, ale nie zapomniane - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. 

Pytamy zatem kiedy ściana na Placu Górnika mogłaby zostać zagospodarowana ? 

- Nie wiem, trudno mi odpowiedzieć na to pytanie wiążąco w chwili obecnej  - mowi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. 

Temat projektu muralu miał dotyczyć górnictwa, które jest związane z Wałbrzychem. A jak Wam sie podoba projekt z Johnym Radyjko?  Piszczcie w komentarzach lub na redakcja@walbrzcyh24.com. 

Czytaj też:
Miał być miejski mural. Minęło półtora roku i temat ucichł
Konkurs na mural odwołany. Czy autor feralnej pracy poniesie konsekwencje?

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

roman (31 maja 2022 4:33)
Cytuję użytkownika: Baba z magla
Cytuję użytkownika: specnaz
Muralu niebedzie bo niema stali
Po wpisie widać, że reforma zalewskiej zrobiła swoje, brawo na 5 słów, 2 błędy. Powodzenia tluczku.
Wypierdalaj do garow rozjebana stara cipo
SWIECZKA W DLONI - JEBAC KASTE (30 maja 2022 13:16)
A TYMCZASEM SEDZIA ZUREK, KTOREGO SZLEMEJ NA BILBORDACH WSPIERAL DOSTAL ZARZUTY. ZA CO? ZA TO CO SZELEMEJ POTRAFI, BYC NA URLOPIE W HOLANDII I BRAC KASE ZA DYZURY. KASCIARZ ZUREK BEDAC CZLONKIEM KRS POBIERAL DIETY ZA POSIEDZENIA W WARSZAWIE. W TYM SAMYM CZASIE WYDAWAL WYROKI W KRAKOWIE. CUD. TAKICH PRZYPADKOW BYLO 64. A TERAZ PO0JEBY SWIECZUSZKA W DLON I NA MROZ BRONIC MAFII W TOGACH. CALA ELITKA KASTY, KTORA WYCHODZI Z BIUR POSELSKICH PARTII PO ZDQADZIECKICH MORD. NIEZALEZNOSC KASTY WYGLADA TAK: https://twitter.com/i/status/1529760540104577025
POLSKI LAD (30 maja 2022 11:40)
KOLEJNE MILIONY OD RADU PIS DLA WALBRZYCHA! WALBRZYCH NAJLPIEJ WSPIERANYM MIASTEM NA DOLNYM SLASKU PRZEZ RZAD PIS. KLAMSTWO KUNDLI ZDRAJCOW ZE PIS WSPIERA TYLKO SWOJE MIASTA OBALONE. NO I ZYDEK MA PROBLEM MUSI ROBIC STADION DLA KIBOLI. PIS DAJE 39 MLN NA REMONT STADIONU. TYLE ILE WNIOSKOWALO MIASTO. JESZCZE W HISTORII 30 LAT SAMORZADOW NIE BYLO TAK GIGANTYCZNEGO WSPARCIA DLA SAMORZADOW JAK DAJE RZAD PIS. JUZ WIECIE, DLACZEGO KOMUCHY I ZDRAJCY OPLUWALY POLSKI LAD? OD CAMPUS NIEMCY TRZASKOWSKIEGO, GDZIE KOMUCHY JAK BELKA OPLUWALY POLSKI LAD. NIE ZNAL ZALOZEN ,ALE MOWIL, MY KOMUCHY NA CAMPUSIE ZA NIEMIECKIE RZADOWE PIENIADZE OPLUWAMY POLSKI LAD, PROGRAM POLSKIEGO RZADU DLA POILAKOW.
RUCH NARODOWY (30 maja 2022 10:53)
Cytuję użytkownika: Graficiarz
Z muralem w Wałbrzychu jak z projektami obywatelskimi i rondem Tesco: z hukiem wymyślimy, a ratusz dalej będzie myślał.Srednio ratusz myśli przez 5 lat.
COS ZANIZONA SREDNIA. REMONT STADIONU NA NOWYM MIESCIE TRWA PONAD 13 LAT JUZ. REWITALIZACJA KINA GORNIK TRWA OD MOICH CZASOW LICEALNYCH. SZALET MIESJKI BUDOWANY 3 KADENCJE, BASEN ODKRYTY, NO W SUMIE JUZ AMY NA RONDZIE JAK POPADA. SCIANKA WSPINACZKOWA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. MOZNA WYLICZAC I WYLICZAC. NIKT CI NIE DA TYLE, CO PO-JEBY OBIECAJA.
Graficiarz (30 maja 2022 10:17)
Z muralem w Wałbrzychu jak z projektami obywatelskimi i rondem Tesco: z hukiem wymyślimy, a ratusz dalej będzie myślał.Srednio ratusz myśli przez 5 lat.
PREZYDENT TO DEBIL (30 maja 2022 9:38)
JAK NIE KAPLICZKA DLA PRZESTEPCY ADAMOWICZA, TO ZUL JAKO AUTORYTET WLADZ WALBRZYCHA. NIE DZIWI FAKT, ZE SLEMEJ CHCE UMORZYC SWOJEMU ZULERSKIEMU, PATOLOGICZNEMU ELEKTORATOWI 90% DLUGÓW CZYNSZOWYCH. ZAPLACA ZA TO UCZCIWI MIESZKANCY.
SkandaLISTA (30 maja 2022 9:13)
Jeśli taki mural powstanie to będzie to dla naszego miasta zwykłym ośmieszeniem się... Idąc tym śladem to za chwilę w Białymstoku stanie mural z Kononowiczem... Nie lepiej jakieś uśmiechnięte dzieciaki z Wałbrzycha tam wstawić albo przypadkowe rodziny ? serio trzeba się reklamować pijakiem i człowiekiem, który był chory ?
Baba z magla (30 maja 2022 8:24)
Cytuję użytkownika: specnaz
Muralu niebedzie bo niema stali
Po wpisie widać, że reforma zalewskiej zrobiła swoje, brawo na 5 słów, 2 błędy. Powodzenia tluczku.
specnaz (30 maja 2022 3:14)
Muralu niebedzie bo niema stali
Lolek (29 maja 2022 22:33)
Kiedy Szełemej wprowadzi obowiązek szczepienia przeciw małpiej ospy?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Mural  |   Pl. Górnika  |   Sylwia Bielawska  |   Johny Radyjko  |  

Nowy, wałbrzyski mural na TLIA (FOTO)

Bez polityki proszę: Sywia Bielawska

Spotkania prezydenta i wiceprezydentki z mieszkańcami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij