Menu

Za kilka dni pojedziemy pociągiem z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy

217 milionów złotych kosztować będzie uruchomienie linii kolejowej z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy.  Już w czerwcu, po ponad 20 latach pociągi wyjadą na trasę. 
 
Za kilka dni pojedziemy pociągiem z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy
Na trasie przygotowano nowy tor mosty i wiadukty.  Prace objęły modernizację ponad 50 przejazdów kolejowo-drogowych. Wszystkie skrzyżowania są odpowiednio zabezpieczone, a w lokalizacjach, które tego wymagały, ustawiono sygnalizatory, rogatki i monitoring. Roboty  z branży automatyki i energetyki zapewnią właściwą pracę systemu sterowania ruchem pociągów.

Połączenie (linia nr 285) z Wrocławia przez Sobótkę Zachodnią do Świdnicy liczy ok. 60 km. Zapewni przejazd pociągów pasażerskich z maksymalną prędkością nawet do 120 km/godz.

Między Wrocławiem a Świdnicą podróżni skorzystają z 14 przystanków z nowymi peronami: Wrocław Wojszyce, Wrocław Partynice, Bielany Wrocławskie, Domasław, Kobierzyce, Wierzbice Wrocławskie, Pustków Żurawski, Rogów Sobócki, Sobótka, Sobótka Zachodnia, Szczepanów, Marcinowice, Pszenno, Świdnica Przedmieście. Przewidywany czas przejazdu na trasie Wrocław Główny - Sobótka - Świdnica wyniesie około godziny - w zależności od liczby zatrzymań.
 
Na linii kolejowej Wrocław – Sobótka – Świdnica przystanki zostały dostosowane do osób niepełnosprawnych. Zamontowane zostało oświetlenie oraz oznakowanie i gabloty informacyjne. Na peronach są wiaty i ławki. W sąsiedztwie przystanków zamontowano stojaki na rowery.

Od Sobótki Zachodniej do Świdnicy już od 2020 r. po nowych torach kursują pociagi towarowe.
 
Inwestycja o wartości blisko 217 mln zł, „Rewitalizacja linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Główny - Świdnica Przedmieście wraz z linią nr 771 Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto” jest współfinansowana ze środków unijnych EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
 
 
opr. adm
foto: KD
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 

Komentarze

JEBAC PiS!! (31 maja 2022 0:08)
PiS CO NAM PKS W MIESCIE, PiS NAM MZK, WYNAJMIEMY Z GORNEGO SLASKA, PiS NAM BASEN, PiS NAM TUNEL POD SWINOUSCIEM, PiS NAM PRZEKOP MIERZEI WISLANEJ, PiS NAM LOTNISKO CPK, PiS NAM LOT, OFE, PiS WAM PiS-JEBANE ZDRADZIECKIE MORDY POLSKA? BY KRASC
olo (30 maja 2022 17:53)
A w grudni będzie ciągłość do Jedliny . Oczywiście PKP PLK SA
JEBAC PO!! (30 maja 2022 15:25)
Cytuję użytkownika: niedopatrzenie
Co ciekawe nie wspomina się w artykule, że linie remontuje i otwiera spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PO CO NAM KOLEJKA NA KASPROWAWY NAWET TO SZMACIARZE SPRZEDAWALI.
JEBAC PO!! (30 maja 2022 15:15)
PO CO NAM PKS W MIESCIE, PO CO NAM MZK, WYNAJMIEMY Z GORNEGO SLASKA, PO CO NAM BASEN, PO CO NAM TUNEL POD SWINOUSCIEM, PO CO NAM PRZEKOP MIERZEI WISLANEJ, PO CO NAM LOTNISKO CPK, PO CO NAM LOT, OFE, PO CO WAM PO-JEBANE ZDRADZIECKIE MORDY POLSKA? BY KRASC!
niedopatrzenie (30 maja 2022 14:26)
Co ciekawe nie wspomina się w artykule, że linie remontuje i otwiera spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dodaj komentarz

Wrocław  |   Świdnica  |   Sobótka  |   Koleje Dolnośląskie  |  

Wagony rowerowe w Kolejach Dolnośląskich

Trwa letni nabór na studia na Politechnice Wrocławskiej

Nowoczesna strzelnica w Świdnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij