Menu

16-latek kierował samochodem. Został zatrzymany przez policję.

Policja zatrzymała trzech kierowców. Najmłodszy z nich miał 16 lat. W ręce funkcjonariuszy wpadli również  69-latek z Głuszycy oraz 33-latek.  Wszyscy staną przed sądem, przy czym o losie małoletniego zadecyduje sąd rodzinny.

16-latek kierował samochodem. Został zatrzymany przez policję.

Jako pierwszy wpadł na ul. Cmentarnej w Głuszycy 69-latek, który kierował samochodem pomimo cofnięciu prawa jazdy. Samochód trafił na parking strzeżony.
W Boguszowie-Gorcach na ul. Kopernika policjanci zatrzymali  16-latka.

Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że jest to niepełnoletnia osoba bez prawa jazdy. Nastolatek został przekazany pod opiekę opiekuna prawnego, a samochód trafił na parking strzeżony. Jak się udało ustalić - samochód . Którym kierował nastolatek należał do jego starszego kolegi. Policja będzie ustalać, w jaki sposób 16-latek wszedł w posiadanie kluczyków do auta.

 

 


Kolejna zatrzymana osoba to 33-letni mieszkaniec  Boguszowa-Gorc. Trafił w ręce drogówki  na ul. Andersa w Wałbrzychu. Miał czasowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Policja przypomina o konsekwencjach przestępstw drogowych.

- Maksymalna kara za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami to dwa lata więzienia. Za jazdę pomimo zakazu  można natomiast trafić za kraty na 5 lat. Nieletni natomiast odpowiadają za popełnienie czynów karalnych. O ich losie decyduje sąd rodzinny. - informuje policja

foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

policja  |   16-latek  |   drogowka  |   112  |   997  |   policja  |   interwencja  |   funkcjonariusze  |   walbrzych  |   boguszow  |   gluszyca  |   kontrola  |   drogowa  |   wiezienie  |   kara  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij