Menu

Szyld sklepowy już nie ''szpeci'' mapki Piaskowej Góry

Mural przedstawiający mapkę Piaskowej Góry nie jest już „oszpecony”.  Szyld sieci Żabka zniknął po protestach mieszkańców.

Szyld sklepowy już nie ''szpeci'' mapki Piaskowej Góry

Pierwotna wersja muralu powstała wiele lat temu przy okazji premiery płyty „SPG Dystrykt” Patrycjusza Kochanowskiego znanego pod pseudonimem Nullo. Autorem malunku jest wałbrzyszanin Karol Cramp.

Mural zniknął z krajobrazu Piaskowej Góry na kilka miesięcy. Powodem była termomodernizacja, jakiej został poddany budynek. W 2018 roku mural przywrócono w nowej wersji.
 
W zeszłym tygodniu  pojawiły się dwa szyldy sieci Żabka. Jeden za rogiem, a drugi w górnej cześci murala. Umiejscowienie tego drugiego wzbudziło kontrowersje. Nie spodobał się to mieszkańcom, którzy zaalarmowali lokalne media.

- Był sobie piękny mural, z którego wszyscy byliśmy dumni, a teraz w to wkomponowała się Żabka. Nie mają żadnego hamulca, liczy się tylko kasa – czytamy wypowiedź mieszkanki na portalu Wałbrzych Dla Was.

Dzisiaj sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja. Okazuje się, że szyld zniknął z tego miejsca. Mapka i namalowany tuż obok wizerunek „Siwego” - nieżyjącego lidera wałbrzyskiego zespołu Defekt Muzgó, są jednymi z nielicznych murali w Wałbrzychu.

2 lata temu szumnie zapowiadano konkurs na mural na Placu Górnika. Były problemy z pracami konkursowymi. Istniały podejrzenia, że zwycięska praca jest plagiatem . Drugiego konkursu nigdy nie ogłoszono.

Przeczytaj też: Muralu nie będzie... przynajmniej na razie

 

 

foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

V_ (3 czerwca 2022 17:48)
Cytuję użytkownika: Fliper
Wizerunek ćpuna na murze to przesada. Niech sobie ołtarzyk w ogródku zrobią jak pajac ze szczawna ci którym tak bardzo zapadł w pamięć. "Właściciele" kamienicy się oburzyli....jakaś farsa
I za ten wpis chętnie tobie mordę obiję . Ty rybi członku . Wojnar był moim kumplem i nigdy nie widziałem go ,, NAĆPANEGO ,, ! Pijanego , owszem . Ale to był jego i tylko jego wybór ! Tomek nigdy nie był agresywny i popierddolony tak jak większość z was . Miał wrażliwą duszę . A czy ty qtasie masz duszę ?
Fliper (31 maja 2022 19:39)
Wizerunek ćpuna na murze to przesada. Niech sobie ołtarzyk w ogródku zrobią jak pajac ze szczawna ci którym tak bardzo zapadł w pamięć. "Właściciele" kamienicy się oburzyli....jakaś farsa
Szczaw i Mirabelka (30 maja 2022 20:07)
Wystarczyło zrobić ażurowy szyld z prętów malowanych na czarno i idealnie by się w to wkomponował.Skoro może tam wisieć WTBS?

Dodaj komentarz

mural  |   zabka  |   siwy  |   mapka  |   piaskowa  |   gora  |   spg  |   dystrykt  |   nullo  |   zabka  |   siec  |   szyld  |   neon  |   sklep  |   wyszynskiego  |  

Zebrali ponad 3,5 tony śmieci

SprzątaMY wąwóz na Piaskowej Górze

Na remont stać, ale na wywóz gratów już nie?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij