Menu

Niedokończona operacja? Prokuratura umarza śledztwo

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie operacji w Szpitalu im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Chirurg miał przerwać operację, którą dokończyć miała instrumentariuszka.

Niedokończona operacja?  Prokuratura umarza śledztwo
Prokuratorskie śledztwo to pokłosie doniesień prasowych w sprawie listu, jaki  byli lekarze Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu skierowali do ministerstwa zdrowia i wojewody dolnośląskiego w sprawie trudnej sytuacji w placówce. Opisują sytuację, gdzie chirurg odszedł od stołu i zabieg dokończyła pielęgniarka. Do tej sytuacji miało dość pod koniec ubiegłego roku.

"Chirurg zostawił rozciętego pacjenta, bo... nie wiedział jak operować! ". "Wałbrzyscy lekarze alarmują o dramatycznej sytuacji w szpitalu". - tak brzmiały nagłówki ogólnopolskich portali internetowych, które pisały o dramatycznej sytuacji w wałbrzyskiej placówce. 

Szpital im. Sokołowskiego zdementował medialne doniesienia w wydanym oświadczeniu: 
 
Informacje podane w piśmie skierowanym przez grupę osób do różnych podmiotów administracji publicznej oraz mediów są nieprawdziwe, oszczercze i godzące w Szpital Wojewódzki w Wałbrzychu oraz pracujący w nim personel medyczny. (...)Działanie to jest celową próbą destabilizacji funkcjonowania Szpitala. (...) Zabieg operacyjny pacjentki został przeprowadzony zgodnie z procedurami. Lekarz chirurg był obecny przy pacjentce od początku do zakończenia prowadzonej operacji.  

Sprawą zajęła sie wałbrzyska prokuratura, która zabezpieczyła materiały dowodowe. Ostatecznie sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.
 
 

Jak informuje Gazeta Wyborcza, prokuratura umorzyła sprawę. 
 
– Śledztwo w sprawie zostało umorzone. Z naszych ustaleń wynika, że lekarz przeprowadził operację do końca. Nie było takiej sytuacji, że instrumentariuszka dokończyła za niego zabieg.– mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą zastępca  prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, Joanna Pera-Lechocińska. 
 

 

Komentarze

PREZYDENT TO DEBIL (1 czerwca 2022 12:55)
Cytuję użytkownika: Zasada Neumanna z PO
Dopóki jesteś w platformie sądy nic ci nie zrobią.
I DLATEGO NIE MA SLEDZTWA W SPRAWIE FALSZYWYCH DONOSOW. PO-JEBY JUZ TAK MAJA, ALBO DONOSZA NA POLSKE W BERLINIE, BY POLAKOM I POLSKIM FIRMOM DOTACJE BLOKOWAC, TO DONOSZA NA WALBRZYSKI SZPITAL PO-JEBY, BY ZEPSUC MU REPUTACJE, BY LEKARZE TU NIE CHCIELI LECZYC, BY MIESZKANCY WALBRZYCHA ZDYCHALI PRZED SZPITALEM. PO-JEBANE ZDRADZIECKIE RYJE TO k***y NAJGORSZEGO SORTU, A NIE GORSZY TYLKO SORT. I KTO DONOSIL NA SZPITAL? KOLSIE ROMANA? CORCIA? CZY ZONCIA, BO MILIONY ROCZNIE IM Up*****lIL PIS? CO ZA MENTALNOSC p*****lONYCH TIROWEK.
Zasada Neumanna z PO (1 czerwca 2022 9:47)
Dopóki jesteś w platformie sądy nic ci nie zrobią.
Przybył (31 maja 2022 16:36)
Cytuję użytkownika: Przybylski podaj się do dymisji
To ten sam chirurg, o którym pisaly media, że po dyżurze kierował samochodem po pijaku i bez prawa jazdy. Widać wzorowy pracownik szpitala. W szczególności brawa dla marszałków przybylskiego oraz mack.
TAK TO TEN SAM AS. MIAŁ BYĆ SPORZADZONY RAPORT PRZEZ PIELĘGNIARKĘ DOTYCZĄCY NIEPRAWIDŁOWOŚCI. DZIWNYM TRAFEM RAPORTU NIE WZIĘTO POD UWAGĘ ? O RAPORCIE SŁYSZELIŚMY Z MITINGU SZPITALNEGO PRZEZ NOWE WŁADZE SZPITALA.
Wiocha (31 maja 2022 11:11)
Cytuję użytkownika: Przybylski podaj się do dymisji
To ten sam chirurg, o którym pisaly media, że po dyżurze kierował samochodem po pijaku i bez prawa jazdy. Widać wzorowy pracownik szpitala. W szczególności brawa dla marszałków przybylskiego oraz mack.
Nie no co ty, to nie on. O tym temacie to Wałbrzyskie media milczą, wiadomo kto nimi kieruje. Oczywiście Szpital działa wzorcowo, zresztą jak cały kraj! Szkoda że nie maja swojej tv , bo piali by z zachwytu jak TVPis. Niestety ten szpital to najgorszy w regionie. Sami jednak do tego doprowadzili. Nikt normalny nie chce nawet tam iść na SOr a co dopiero na oddział.
Przybylski podaj się do dymisji (31 maja 2022 10:40)
To ten sam chirurg, o którym pisaly media, że po dyżurze kierował samochodem po pijaku i bez prawa jazdy. Widać wzorowy pracownik szpitala. W szczególności brawa dla marszałków przybylskiego oraz mack.

Dodaj komentarz

Szpital  |   112  |   zdrowie  |   prokuratura  |   niedokończona operacja  |  

Rekord weekendu - 2,35 promila

Uciekał z prędkością 190 km/h. Potrącił policjanta

Narkotyki: sześć osób zatrzymanych w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij