Menu

Instruktorzy z USA szkolą Terytorialsów

Instruktorzy z Gwardii Narodowej USA przeszkolili pierwszych Terytorialsów. W pierwszych szkoleniach operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych JAVELIN  uczestniczyło kilkudziesięciu Terytorialsów. 
 
 
Instruktorzy z USA szkolą Terytorialsów
Kilkudniowy kurs operatorów ppk JAVELIN podzielony był na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Żołnierze  poznawali budowę i działanie wyrzutni,  taktyki ich wykorzystania, a także uczyli się praktycznej obsługi przeciwpancernych pocisków kierowanych. Szkolenie z wykorzystaniem symulatorów pozwala na przećwiczenie różnych scenariuszy taktycznych.

 
- Amerykańscy instruktorzy mają ogromne doświadczenie szkoleniowe, są otwarci i chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą. Szkoli nas również kadra z Centrum Szkoleniowego WOT i wiedza, którą przekazują uzupełnia się.– mówi uczestnik szkolenia. 

Zajęcia są bardzo intensywne, trwają po 10-12 godzin dziennie. Praktyka na symulatorach w bardzo realny sposób odzwierciedla to, co mogłoby spotkać żołnierzy na polu walki. Javeliny to skuteczna broń, któraszeroko wchodzi na wyposażenie Wojska Polskiego. 
 
 
Wzmocnienie zdolności obronnych Polski i szybkie wdrażanie wniosków z wojny obronnej na Ukrainie jest jednym z powodów zwiększenia ilości personelu szkoleniowego z Gwardii Narodowej Stanu Illinois w Polsce. Głównym celem tej obecności jest przyspieszenie szkolenia żołnierzy WOT w zakresie zwalczania czołgów, ognia precyzyjnego oraz zwiększanie nasycenia formacji specjalistami medycyny pola walki. - informuje WOT.
 
 
Do końca sierpnia br. zorganizowanych zostanie kilkanaście edycji kursów dla operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych JAVELIN, ratowników pola walki oraz snajperów, w których udział weźmie łącznie ponad 800 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej z całego kraju.
 
Dowództwo WOT wdraża wnioski z przeglądu zdolności formacji, wynikające z wojny obronnej prowadzonej przez Ukrainę. W szczególności obejmują one zwiększenie ilości żołnierzy dysponujących kompetencjami do obsługi systemu JAVELIN oraz uruchomienie szkolenia żołnierzy w specjalności Wysuniętych Obserwatorów Ognia.  Dzięki wsparciu instruktorów amerykańskich, do końca roku możliwe będzie wyszkolenie ponad 1000 żołnierzy z obsługi systemu JAVELIN oraz taktyki niszczenia czołgów. - informuje WOT.

 
opr. kat
foto: WOT
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 

Komentarze

RUCH NARODOWY (1 czerwca 2022 12:52)
Cytuję użytkownika: Jerzy
Stanowcze NIE przeciwko planom wykorzystania Polakow jako najtańszej juchy swiata w wojnie za szydowski h.uj..
TACY JAK TY BEDA BRONIC TYLKO BERLINA. POLSKA ZIEMIA TO DLA CIEBIE ZYDOWSKI Ch*j? WYPIERDALAJ ZDRADZIECKA MORDO.
Jerzy (1 czerwca 2022 9:15)
Stanowcze NIE przeciwko planom wykorzystania Polakow jako najtańszej juchy swiata w wojnie za szydowski h.uj..
RUCH NARODOWY (1 czerwca 2022 9:13)
Cytuję użytkownika: V_
Czyli żydowsko - amerykańska korporacyjna mafia , już znalazła ,, mięsko armatnie ,, .
MIESEM BEDZIESZ TY, NIE ZDARZYSZ UCIEC JAK JANUKOWYCZ, SKONCZYSZ JAK MUBARAK
Do iwanów (1 czerwca 2022 6:51)
Cytuję użytkownika: V_
Czyli żydowsko - amerykańska korporacyjna mafia , już znalazła ,, mięsko armatnie ,, .
I w to wasze,ruskie mięso skierujemy javeliny.
kacapy do domów (1 czerwca 2022 6:42)
Cytuję użytkownika: V_
Czyli żydowsko - amerykańska korporacyjna mafia , już znalazła ,, mięsko armatnie ,, .
Możesz, a wręcz musisz wyjechać do swoich ruska onuco.
V_ (31 maja 2022 21:45)
Czyli żydowsko - amerykańska korporacyjna mafia , już znalazła ,, mięsko armatnie ,, .

Dodaj komentarz

żołnierze  |   WOT  |   armia  |   wojna  |  

Przyjedź mamo na przysięgę...

Ćwiczenia obronne w Starej Kopalni - oglądaj na żywo

Jak poradzić sobie z chorobą nowotworową?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij