Menu

Dzień Dziecka w Szkole nr 5

Dzieciaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 aktywnie spędziły Dzień Dziecka na świeżym powietrzu. Festyn i zabawy sportowe zorganizowała dyrekcja szkoły we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Dzień Dziecka w Szkole nr 5
W pierwszy dzień czerwca pogoda mocno zachęcała do opuszczenia szkolnych murów i zabawy na boisku.
 
- Dzisiaj dzieciaki nie siedzą w ławkach, bo mamy pogodę na zamówienie, świeci słońce i temperatura jest bardzo przyjemna. Pierwszy pokaz sportowo-taneczny wykonałam ja z dziećmi z klasy trzeciej na platformach step. Był to układ taneczny do utworu Boney M. Obecnie jesteśmy w trakcie rozgrywek sportowych na boiskach szkolnych. Na wesoło rywalizują ze sobą dzieciaki z klas 1-2 oraz z oddziału przygotowawczego z Ukrainy. Na sąsiednim boisku bawią się przedszkolaki - mówi Barbara Wojnowska, nauczycielka wychowania fizycznego w ZSP nr 5.
 
 
Dodatkowe atrakcje czekały na uczniów na placu obok boisk. Rodzice przygotowali stoiska ze słodkim poczęstunkiem. Prezentowała się także wałbrzyska policja ze swoim sprzętem.
 
- Mamy tutaj dużo różnych atrakcji, między innymi malowanie twarzy, robienie tatuaży, plecenie warkoczyków, piękny baner z Fundacji Wałbrzych-Ukraina, układanie klocków, zabawy z harcerzami, a także gramy w szachy - wymienia Anna Kuźma, pracownik socjalny MOPS w Wałbrzychu.
 
 
Organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy dzieciaki z Ukrainy, które uczą się w klasach przygotowawczych zorganizowanych w strukturze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, by choć przez moment nie myślały o tragedii, która spotkała ich kraj. Czego nauczyciele i zaproszeni goście życzą wszystkim dzieciom z okazji ich święta?
 
 
- Na tle tego, co dzieje się na świecie chcemy, by ich dzieciństwo było takie, jak widzimy tu dzisiaj - radosne, bez trosk i dostatnie - mówi Aleksandra Mentek, kierownik Referatu Edukacji i Wychowania w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu.
 
- Życzę przede wszystkim zdrowia i radości i aktywności fizycznej, żeby były skakające, biegające i uśmiechnięte - mówi Barbara Wojnowska.
 
- Kiedy się patrzy na te uśmiechnięte buzie, to serce się kroi, że gdzieś tam niedaleko inne dzieci nie mają takiego pięknego Dnia Dziecka, a przecież to święto międzynarodowe. Życzymy, aby nasze dzieci nigdy nie miały takich problemów, jak ich rówieśnicy w innych krajach - życzy Małgorzata Wiłkomirska, radna Rady Miejskiej Wałbrzycha.
 
Na koniec dzieciaki z Ukrainy otrzymały w prezencie od jednego ze sklepów stroje sportowe.
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12

Komentarze

oo (1 czerwca 2022 19:51)
To już powietrze jest świeże?

Dodaj komentarz

dzień dziecka  |   dzieci  |   ukraina  |   festyn  |  

Podsumowanie ferii w OSK (FOTO)

Dzień Babci i Dziadka w OSK (FOTO)

Premiera książki 'Być jak Książę Bolko'

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij