Menu

Zaprzyjaźnili dzieciaki z górnikami i sztuką współczesną

Z okazji Dnia Dziecka w Starej Kopalni młodzi wałbrzyszanie mieli możliwość spotkać się z byłymi górnikami i poznać tajniki ich zawodu. Ponadto młodzieży zaproponowano nowatorski sposób na obcowanie ze sztuką współczesną.
 
Zaprzyjaźnili dzieciaki z górnikami i sztuką współczesną
Zamiast zwykłego zwiedzania Stara Kopalnia postawiła na aktywne poznawanie historii górnictwa i naszego miasta.
 
- W tym roku przygotowaliśmy liczne atrakcje, warsztaty, gry terenowe, bardziej aktywne formy poznawania tradycji górniczych i historii kopalni. Do współorganizowania wydarzenia zaprosiliśmy stowarzyszenia górnicze. Wyszliśmy naprzeciw szkołom po pandemii, kiedy wszystko zamarło, a w tym roku mocno ruszyliśmy z integracją, aby uczniowie mogli tu owocnie spędzić czas - mówi Justyna Meissner, specjalista ds. edukacji w Starej Kopalni.
 
 
We współpracy z Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA oraz Kids Tech przygotowano całkowicie nową propozycję na zainteresowanie młodzieży sztuką. Aktualnie w przestrzeniach BWA na terenie Starej Kopalni prezentowana jest wystawa kolekcji Waldemara Andzelma. Dzieciakom zaproponowano zajęcia dzięki, którym jeszcze nigdy wcześniej nie widziano, by młodzi ludzie tak bardzo angażowali się w podziwianie dzieł sztuki współczesnej.
 
 
- Każda z grup dzieci dostała do dyspozycji planszę i miała wybrać jeden obraz z wystawy, a następnie ułożyć go z klocków. Idzie im bardzo dobrze i jestem zaskoczona ich inwencją i kreatywnością a przede wszystkim radością, z jaką tworzą te prace. Jest to bardzo dobry sposób, bo dzieci zupełnie inaczej patrzą wówczas na obrazy. Zaprzyjaźniają się z nimi, bo muszą je odwzorować, ale przy tym wykazują się też dużą kreatywnością i potrafią je świetnie zinterpretować po swojemu - mówi Ilona Sapka, koordynatorka wystaw w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA.
 
 
Ta forma zabawy ze sztuką okazała się strzałem w dziesiątkę i już są plany, by podobne zajęcia organizować częściej, być może także dla dorosłych.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   bwa  |   dzień dziecka  |   dzieci  |   edukacja  |   sztuka  |   historia  |   górnictwo  |  

Nowe centrum sportowo-dydaktyczne oficjalnie otwarte

200 kg klocków LEGO w Starej Kopalni

Stara Kopalnia: Tylko dla dorosłych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij